Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
+90 212 282 95 95 Menu
TR EN

Dr. Tunc Tiryaki

Dr. Tunç Tiryaki, İstanbul Cellest Plastik Cerrahi Kliniği ve London TiryakiSurgery Clinic direktörüdür.Özellikle estetik meme ve vücut cerrahisi konusunda tanınan Dr. Tunç Tiryaki, aynı zamanda rejeneratif cerrahinin dünyadaki öncülerinden biridir.Son derece hızlı ve doğal bir gençleşme sağlayan Kök Hücre destekli Mini-yüz germe yöntemi ve Endo-lifting girişimlerini ilk uygulayan doktorlardan olan Dr. Tiryaki'ye göre bu yöntemlerin özelliği, suni ve ameliyatlı bir görüntüye sebep olmadan gençleşmeyi sağlamasıdır.Çok sayıda uluslararası bilimsel yayını, çeşitli kitaplarda bölümleri ve plastik cerrahiye yönelik patentleri olan Dr. Tiryaki, son olarak Inverse Abdominoplasty isimli kitabın editörlüğünü yapmıştır.Dr. Tiryaki Uluslararası Estetik Cerrahi Derneği (ISAPS), Insani Yardım Misyonları Direktörüdür. ISAPS-LEAP Acil Yardım Ekipleri'nin kurucusu olan Dr. Tiryaki, tüm dünyadan plastik cerrahların dünyanın çeşitli ülkelerinde gönüllü rekonstrüktif ameliyatlar yapmalarına öncülük etmektedir.

YÜZ ESTETİĞİ

Orta ve alt yüzdeki sarkmalar, zaman içinde yüz kemiklerinin erimeye başlaması ile birlikte cildin destek dokularının azalması ve yerçekimi ile sarkmaya başlaması olarak açıklanabilir. Sarkmanın çok ilerlemediği 30-40’lı yaşlar ve orta dereceli sarkmalarda, dokular eski yerlerine alınıp sabitlenebilir. Bu yöntemin adı Mikro-Lift’tir.Mikro-Lift ameliyatlarını (yurt dışında kullanılan adı ile Endolifting yöntemini) iple yüz germe, yüz asma, ataçlar, örümcek ağı yüz germe ve benzeri uygulamalar ile karıştırmamak gerekir. Bu uygulamalarda cildin altına küçük askılar yerleştirilir ve birkaç ay sonra etkileri geçer. Mikro-Lift ise bir çeşit kapalı yüz germe yöntemi olarak adlandırılabilir. Bu ameliyatta küçük bir kesiden girilerek içerideki doku yukarı çekilir ve dikilir. Bu kalıcı bir yöntemdir. Mikro-Lift, yanaklardaki sarkmalarda, boyundaki sarkmalarda ve çene kenarındaki sarkmalarda sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır.

DEVAMI
Yüz Estetiği

MEME ESTETİĞİ

Göğüsler, kadın güzelliğinde öncelikle akla gelen unsurlardan biridir, ancak bazen doğuştan gelen problemler, bazen de hamilelik sonrasında süt vermeye bağlı olarak küçülme veya şekil problemleri ile karşılaşılabilir. Kimi durumda bu deformasyon çok az olurken, kimi durumda kişinin kendini iyi hissetmesi için bazı girişimler gerekebilir.Hastanın şikayeti meme küçüklüğü dışında aynı zamanda sarkıklık ise, sadece implant kullanmak bu problemi gidermekte yeterli olmaz. İmplant ile birlikte meme dikleştirme ameliyatı da planlamak daha doğru olur.

Devamı
TR EN