Burun estetiği, günümüzde birçok kadın ve erkek tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Genellikle burun estetiği olmak için çeşitli cerrahi müdahaleleri yaptırmak gerekmektedir. Ancak günümüzün gelişen teknolojisi ve bilimi sayesinde ameliyatsız burun estetiği olabilmek mümkündür. Oldukça kısa süren uygulama burun rahatsızlığı çeken birçok bireye derman olmaktadır. Enjeksiyon burun estetiği olarak da geçen; ameliyatsız burun estetiği halk arasında ‘’ 15 dakikalık burun işi ‘’ olarak da geçmektedir. Enjeksiyon burun estetiği operasyonları ortalama olarak 10 ila 20 dakika arasında sürmektedir. Bu yüzden ‘’ 15 dakikalık burun işi ‘’ şeklinde adlandırılmaktadır.

Ameliyattan ve cerrahi işlemlerden korkan ancak burun estetiği olmak isteyen bireyler için önemli bir şans olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca ameliyatsız burun estetiği, cerrahi ameliyatlara göre çok daha uygun fiyattadır. Her alanda ve her koşulda oldukça avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Ameliyatsız burun estetiği, cerrahi burun estetiğine göre daha ağrısızdır. Size verdiği acı ve sancı minimum düzeydedir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Kimlere Faydalı Olur?

Ameliyatsız burun estetiği ile cerrahi burun estetiği arasında fark bulunmaktadır. Cerrahi yani bıçak altına yatılan burun estetikleri çok daha işlevsel ve uzun vadede verimli sonuçların alınmasına olanak sağlamaktadır. Ameliyatsız burun estetiğine bakıldığında ise daha basit, daha küçük boyuttaki burun estetiklerinde oldukça işlevsel olduğu gözlemlenmiştir. Bazı ameliyatsız estetiklerde, ameliyatlı estetiklere göre daha işlevsel sonuçlar gözlemlenmiştir. Ancak her burun rahatsızlığı olan bireyin, ameliyatsız estetik yapması önerilmemektedir. Mutlaka alanında uzman bir doktordan tavsiye ve alınmalıdır. Genel olarak aşağıdaki rahatsızlıklara sahip bireyler, ameliyatsız burun estetiği operasyonları yaptırmaktadır.Aşağıdaki estetik sorunlara sahip olanlar ameliyatsız burun estetiği uygulaması ile estetik sorunlarını kolaylıkla ve sıkıntısız bir şekilde çözebilirler:

  • Burundaki yumru görünümü azaltmak isteyenler,
  • Burun simetrisini geliştirmek isteyenler,
  • Sarkık burun ucu üzerinde kaldırma etkisi yaratmak isteyenler,
  • Kepçeli veya eyer burunların profilini düzeltmek isteyenler,
  • Ezikleri ve hafif yamukları düzeltmek isteyenler

Genel olarak ameliyatsız burun estetiği uygulaması ile sorunlarını çözebilecek kişiler bu şekildedir. Ancak net ve nihai kararı mutlaka uzman doktor vermelidir. Yukarıdaki veriler sadece fikir oluşturması amacıyla yazımızda yer almaktadır.

Ameliyatsız Burun Estetiği Avantajları

Ameliyatsız burun estetiği avantajlarınınoldukça fazla olduğunu söyleyebiliriz. Ameliyatsız burun estetiğinin gelişen bilimin bizlere sunduğu en güzel nimetlerden birisi olduğunu söyleyebiliriz.

İlk olarak ameliyatlardan, bıçak altına yatmaktan korkan bireyler için ameliyatsız burun estetiğinineşsiz bir fırsat olduğunu söyleyebiliriz.Diğer önemli avantajlarından birisi ise ameliyatsız burun estetiğinin fiyatının cerrahi burun estetiklerine göre uygun olmasıdır.

Günümüzde cerrahi burun estetiği operasyonlarının oldukça sıkıntılı süreçler doğuran bir durum olduğunu söyleyebiliriz. Ancak ameliyatsız burun estetiğinde böyle bir durum pek söz konusu değildir.

Uygun fiyatlar üzerinden burnunuzdaki rahatsızlıktan kurtulabilir ve sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Ameliyatsız burun estetiği operasyonları oldukça kısa sürmektedir. Ameliyatlar ortalama olarak birkaç saat sürerken; ameliyatsız estetikler 10 ila 20 dakika arasında sürmektedir. Haliyle bu da oldukça ciddi bir avantajdır.

Ameliyatsız Burun Estetiği Neleri Başaramaz?

Yukarıda belirttiğimiz gibi ameliyatsız burun estetiği tam donanımlı ve kusursuz bir işlem değildir. Her uygulamada olduğu gibi çeşitli eksi yönleri de bulunmaktadır. Yani ameliyatsız burun estetiği ile ameliyatlı burun estetiği arasında ciddi bir farklar bulunmaktadır.  Aşağıda ameliyatsız burun estetiğinin başaramadığı ve yetersiz kaldığı noktalar:

  • Daha küçük bir burun işlemi istiyorsanız bunu ameliyatsız başaramazsınız.
  • Daha ince bir köprü istiyorsanız da ameliyatsız estetik ile gerçekleşmeyecektir.
  • Büyük bir çıkıntı veya daha dar bir uç istemeniz durumunda da gerçekleşmeyecektir.

Hatırlatmalıyız ki ameliyatsız burun estetikleri tam donanımlı, kusursuz veya simetrik bir görünüm ortaya çıkarmaz. Keza estetiğin hiçbir alanında bu mümkün değildir. Estetik de kusursuzluktan ziyade bedensel ve zihinsel yönden değişim ve yenilenme söz konusudur.