Boyun Dekolte Kırışıklıkları Ve Sarkmaları Kök Hücre Tedavisi

Boyun Dekolte Kırışıklıkları Ve Sarkmaları Kök Hücre Tedavisi

 Boyun ve dekolte estetiğinde kullanılan kök hücre tedavisi, boyun ve dekoltede oluşan sarkma ve kırışılıkları tedavi eder. Boyun,dekolte bakımında gençleşme…

Kendi hücreleriniz ile boynunuz ve dekolte bölgeniz zamanda geri gidiyor.

Kime uygulanır?

Boyun ve dekolte bölgesinde, cildin kırışıklıkları ve gevşemesini azaltmak yani incelmiş ve yaşlanmış olan cildi dolgunlaştırmak ve gerginleştirmek için uygulanır.

Nasıl uygulanır?

Klinik ortamda lokal anestezi altında uygulanır. İşlem sonrasında kişi rahatlıkla günlük hayatına devam eder. İstirahat gerektirmez.

Ne kadar sürer?

Öncelikle hastadan yeterli miktarda yağ alınması 10 dakika sürer. Alınan yağların kök hücreden zengin hale getirilmesi 40-60 dakika, hastanın boyun ve dekolte bölgelerine uygulanması ise 10 dakika sürer. Yani kök hücre tedavisi işlemi toplamda 1-1.5 saat sürer.

Tekrarlanmalı mı/ ne sıklıkta?

Boyun ve dekolte bölgesine yapılan kök hücre tedavisi sonrasında ek uygulamalar ile etkilerin kalıcılığı arttırılabilir. Tekrarlanması gerekmez.

Etkileri ne zaman görülmeye başlar?

Boyun ve dekolte bölgesine uygulanan kök hücre tedavisinin etkileri uygulamayı takip eden 1 ay içerisinde görülmeye başlayarak kök hücrelerin kendilerini yenilemesi ve kırışıklıkların giderilmesiyle ile devam eder.

Boyun ve dekolte bölgesinin yaşlanmasının nedenleri nelerdir?

Yaşlanmasının nedenleri hem genetik hem de dış faktörlere bağlıdır. Yıllar içerisinde ciltte sarkmalar, ince kırışıklıkları, ciltte renk değişikliği, elastikiyet ve doku kaybı görülebilir. Genetik etkenlerin yanı sıra, beslenme, güneşin etkileri, kişinin sigara ve alkol tüketim alışkanlıkları ve hatta uyuma pozisyonu bile yaşlanma belirtilerinin görünmesinde etkendir. Özellike beyaz tenli ve kuru cilde sahip kişilerde, bu etkiler daha erken yaşta görülmeye başlar.

Kök hücre tedavisi boyun ve dekolte bölgesine nasıl uygulanır?

Yağ alınacak bölgeye lokal anestezi uygulanır. Yağ alımına uygun olan bölgeden ince kanüller yardımı ile yeterli miktarda yağ alınır. Alınan yağ belirli işlemlerden geçerek kök hücrelerine ayrıştırılır. Bölgeye enjekte edilerek uygulanır. Sonuçlar kalıcı ve doğaldır.

Tedavi sonrasında nasıl bir etki görülür?

Boyun ve dekolte bölgesine uygulanan kök hücre tedavisi sonrasında cildin doğal yenilenme hızı artar. Enjekte edilen hücreler kolajen sentezlemeye yardımcı olarak cildin yeniden yapılanmasını sağlar. Böylelikle cilt daha genç ve parlak görünür. Uygulama ile birlikte bu bölgedeki ince kırışıklıkları yok eder, boyundaki derin çizgilerde ise gözle görülür azalma sağlanır.

Boyun ve dekolte bölgesine kök hücre tedavisi kimlere yapılabilir?

Boyun ve dekolte bölgesinde çeşitli sebeplerle yıllar içerisinde oluşan kolajen ve elastin lifleri kaybı ve buna bağlı lekelenmeler ve elastikiyet kaybı ile cilt eski görünümünü kaybeder. Bu etkiler diğer bölgelere göre daha erken yaşta kendini göstermeye başlar. Bu belirtilerin görüldüğü kişilerde bölgede kök hücre tedavisi yılların etkisini geri götürmek için yapılan etkili, doğal ve kalıcı bir tedavi yöntemidir.

Boyun ve dekolte bölgesine kök hücre tedavisinin faydaları nelerdir?

Bu uygulama  bölgenin dokuların tamiri esasına dayanır. Dolayısı ile yapılan tedavi sonrasında kişinin cildinde kalıcı bir iyileşme, kırışıklıkları ve sarkmaları azaltma ve dolgunluk görülür. Bu bölgelere uygulanan en güvenilir yöntemlerden biridir.

Sıkça Sorulan Sorular

Ciltte oluşan lekelerin en önemli sebeplerinden birisi de güneştir. Güneş lekesi tedavileri için pek çok alternatif tedavi yöntemi bulunur. Kök hücre tedavisi bu soruna çözüm olarak uygulanabilecek en etkili ve güvenli yöntemlerden biridir.

Kök hücre tedavisi sonrasında ince kırışıklıklar tamamen yok olur.

Gıdı sarkıklığı için önerilen bir yöntem değildir. Ancak cerrahi işlemler ile kalıcı sonuçlar elde edilir.

Kök hücre küçük bir enjektör ile deriye uygulandığı için hiçbir iz kalmaz.

Boyun ve dekolte bölgesine yaz aylarında kök hücre tedavisinin uygulanmasının herhangi bir sakıncası yoktur.

Boyun ve dekolteye kök hücre uygulaması ve beraberinde yapılacak kombine tedavilerle çilleri gözle görülür şekilde azaltmak mümkün.

Hamilelik döneminde, yağ alma işlemi sebebi ile uygulama önerilmez. Emzirme döneminde ise hormonların etkisi hala devam ettiğinden tedaviye başlamak için emzirme sürecinin tamamlanması tavsiye edilir.

Tedavi fiyatları kök hücrenin uygulanacağı hastanın, uzman doktorlar tarafından muayene edilmesi sonucu belirlenip, hastadan hastaya değişiklik gösterir. Kök hücre tedavileri hakkında bilgi ve randevu almak için kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir