BURUN ASKI – İPLE BURUN KALDIRMA


Yüzünüze en yakışan, en doğal görünümlü buruna sahip olacaksınız.

10 yıl önce yaptırdığım rinoplasti, profilim mükemmel görünmesine rağmen asimetrik bir burun köprüsü ve önden çekik bir uç ile sonuçlanmıştı. Dr. Tiryaki, revizyon gerekli olmadığı ve birçok risk taşıyacağı konusunda bana güvence verdi. Bunun yerine bana 5 dakikalık bir dolgu enjeksiyonu yaptı. Sonucun ne kadar harika olduğuna inanamadım, bu kadarını asla hayal edemezdim. Birkaç ay arayla tekrarlanacak birkaç seans dolgu sonrasında sonuç kalıcı olacak.

Realself Hasta Yorumu

BURUN ASKI NEDİR ?


Burun askı , sadece burun ucu düşüklüğünden rahatsız olan kişilerde tercih edilir. Burun askı ile doğal burun estetiği sonuçları elde etmek mümkündür.
Burun askı işlemi tercih edildiği hastalarda sıklıkla görülen şikayet burun ucu düşüklüğü

Burun ucundaki belirsizlik, yayvanlık, burun kanatlarının olması gerekenden geniş olması, burun ucundaki kıkırdak problemleri ve burun ucunun ayrık olmasıdır.

Burun askılama klinik ortamda, lokal anestezi ile 15 dakika içerisinde tamamlanır.
Hasta hemen evine dönebilir.

Burun askı – kimlere uygulanır?

Burun, kemik ana-yapı ve kıkırdak burun ucundan oluşur. Burnunun görüntüsünü tamamen değiştirmek istemeyen, sadece burun ucunun düşüklüğünden şikayetçi hastalarda burun askısı veya burun ucu girişimleri önerilir. Burun askı, burun kemik yapısında problemi olmayan, sadece burun ucu düşüklüğü ve şekil bozukluğundan şikayetçi olan hastalarda ideal sonuçları sağlayan bir işlemdir.

Burun askı – Burun ucu kaldırma işlemi nasıl yapılır?

Askı yöntemleri bir çok estetik cerrahi müdahalede güvenle, uzun yıllardır kullanılır. Burun askı işleminde kullanılan teknik, yaygın olarak bilinen askı işlemlerinden farklıdır. Dikey planda yapılan asma prensibine dayanan bu teknikte, ciltte iğne ile açılan küçük deliklerden girilerek burun ucu kaldırma işlemi gerçekleştirilir. Bu müdahale lokal anestezi altında yapılır.

Burun askı sonrasında burnun nasıl görüneceğini önceden bilmek mümkün müdür?

Burun askı işlemi sonrasında burnun nasıl görüneceğini, hastaya 3D simülasyon yöntemi ile göstermek mümkündür. Bu şekilde hasta işlem sonrasında nasıl bir burna sahip olacağı hakkında bir fikre sahip olur.

Burun askı – Burun ucu kaldırma sonrasında normal hayata ne zaman dönülür?

Hasta normal hayatına hemen dönebilir. Burun ucu kaldırma işlemi bitiminde hastanın burnunun yeni formunu korumak için flaster kullanılır. Bu flaster 4-5 gün içerisinde çıkarılır. Burunda 4-5 gün duran flasterler hastanın günlük hayatını etkilemez. Burun operasyonları arasında burun askı (burun ucu kaldırma) , morarma ve şişlik şikayetlerinin en minimal olduğu operasyondur, normal hayatın akışını etkilemez.

Burun askı – Burun ucu kaldırma fiyatı nedir?

Burun askı – Burun ucu kaldırma fiyatı 2000-3000 USD arasındadır

HASTA YORUMLARI


– Kemik yapısında sorun olmayan, sadece burun ucu şeklinden şikayetçi hastalarda uygulanır.
– Genel anestezi almadan, lokal anestezi ile yapılır.
– Ameliyat ortalama 15 dakika sürer.
– Hastanede kalmayı ve tampon kullanımını gerektirmez.
– Hiçbir iz kalmaz.
– Ağrı hissedilmez. Burun sırtına özel bir pansuman yapılır ve 5 gün sonra çıkarılır. 3. haftanın sonunda iyileşme tamamlanır ve net sonuç görülür.

BURUN ASKI AMELİYATI İÇİN BİLGİ AL


SIKÇA SORULAN SORULAR


Genel olarak tüm ameliyatlarda olduğu gibi burun askı ameliyatı öncesinde de kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durulması tavsiye edilir.

Burnun yeni formunu koruması açısından flasterin 4-5 gün kalması önem taşır. Operasyon sonrasında burna gelecek direk darbelerden kaçınılması tavsiye edilir. Tedbir amaçlı kan sulandırıcı ilaçlar ve alerjiye sebep olabilecek gıda ve ürünlerden kaçınılması önerilir.

Çok basit bir işlem olan burun askı sonrasında, kemik ile ilgili hiçbir müdahale yapılmadığından hiçbir ağrı şikayeti olmaz. Olduğu taktirde basit ağrı kesiciler ile rahatlıkla kontrol altına alınır.

Burun askı operasyonunda herhangi bir kesi yoktur. Burun askı sadece iğne girişlerinden yapıldığından, operasyon sonrası hiçbir iz kalmaz.

Tüm cerrahi müdahalelerde olduğu gibi, kişinin vücut gelişimini tamamlaması bu müdahalede de önerilir. Genel olarak burun askı için hastanın 18 yaşını doldurmuş olması beklenir.

Burun askı operasyonunda burun kemiğine hiçbir müdahale yapılmaz. Bu operasyonda sadece 2 uçlu iğne kullanılarak burun ucu askılanır ve tespit edilir.

Burun askısını kırılan bir kemiğe uygulanan alçıya benzetmek mümkündür. Dokular yeni yerine tutunana kadar yer çekimine karşı destek olur.

Burun askı, işlem sonrasındaki 2 hafta içerisinde çıkarıldığı taktirde burun, işlem öncesi haline döner. 3. haftadan sonra askı çıkarılsa dahi burunda herhangi bir düşme ya da çökme yaşanmaz.

Operasyon sonrasında hasta burun ucundaki değişikliği hemen görür. Ancak minimal de olsa iğne girişleri ve müdahaleye bağlı olarak oluşabilecek ödemin vücuttan atılması ile net sonuç ortaya çıkar.

Operasyon, tampon kullanımını gerektirmez. Sadece burnun formunu korumak için 4-5 gün süresince kullanılacak flasterler yeterlidir.

+90 212 282 95 95

Vişnezade, Acısu Sokak No:16/1, 34357

 Maçka/İstanbul

+44 7552 239 903

120 Sloane Street, Chelsea

London SW1X 9BW

+90 212 282 95 95

Vişnezade, Acısu Sokak No:16/1, 34357

 Maçka/İstanbul

+44 7552 239 903

120 Sloane Street, Chelsea

London SW1X 9BW