Burun Askı – Burun Ucu Kaldırma

Burun Askı – Burun Ucu Kaldırma

Burun askısı, burun ucunun düşüklüğü şikayetinin tedavisinde uygulanan ameliyatsız burun estetiğidir.İple burun askısı, ameliyatsız burun kaldırma olarak…

Yüzünüze en yakışan, en doğal görünümlü buruna sahip olacaksınız.
– Kemik yapısında sorun olmayan, sadece burun ucu şeklinden şikayetçi hastalarda uygulanır.
– Genel anestezi almadan, lokal anestezi ile yapılır.
– Ameliyat ortalama 15 dakika sürer.
– Hastanede kalmayı ve tampon kullanımını gerektirmez.
– Hiçbir iz kalmaz.
– Ağrı hissedilmez. Burun sırtına özel bir pansuman yapılır ve 5 gün sonra çıkarılır. 3. haftanın sonunda iyileşme tamamlanır ve net sonuç görülür.

Burun Askı 

Burun askı , sadece burun ucu düşüklüğünden rahatsız olan kişilerde tercih edilir. Burun askı ile doğal burun estetiği sonuçları elde etmek mümkündür.
Burun askı işlemi tercih edildiği hastalarda sıklıkla görülen şikayet burun ucu düşüklüğü.

Burun ucundaki belirsizlik, yayvanlık, burun kanatlarının olması gerekenden geniş olması, burun ucundaki kıkırdak problemleri ve burun ucunun ayrık olmasıdır. 

Burun askı – kimlere uygulanır?

Burun, kemik ana-yapı ve kıkırdak burun ucundan oluşur. Burnunun görüntüsünü tamamen değiştirmek istemeyen, sadece burun ucunun düşüklüğünden şikayetçi hastalarda burun askısı veya burun ucu girişimleri önerilir. Burun askı, burun kemik yapısında problemi olmayan, sadece burun ucu düşüklüğü ve şekil bozukluğundan şikayetçi olan hastalarda ideal sonuçları sağlayan bir işlemdir.

Burun askı – Burun ucu kaldırma işlemi nasıl yapılır?

Askı yöntemleri bir çok estetik cerrahi müdahalede güvenle, uzun yıllardır kullanılır. Burun askı işleminde kullanılan teknik, yaygın olarak bilinen askı işlemlerinden farklıdır. Dikey planda yapılan asma prensibine dayanan bu teknikte, ciltte iğne ile açılan küçük deliklerden girilerek burun ucu kaldırma işlemi gerçekleştirilir. Bu müdahale lokal anestezi altında yapılır.

Burun askı – Burun ucu kaldırma işlemi ne kadar sürer?

Burun askılama klinik ortamda, lokal anestezi ile 15 dakika içerisinde tamamlanır. Hasta hemen evine dönebilir.

Burun askı sonrasında burnun nasıl görüneceğini önceden bilmek mümkün müdür?

Burun askı işlemi sonrasında burnun nasıl görüneceğini, hastaya 3D simülasyon yöntemi ile göstermek mümkündür. Bu şekilde hasta işlem sonrasında nasıl bir burna sahip olacağı hakkında bir fikre sahip olur.

Burun askı – Burun ucu kaldırma sonrasında normal hayata ne zaman dönülür?

Hasta normal hayatına hemen dönebilir. Burun ucu kaldırma işlemi bitiminde hastanın burnunun yeni formunu korumak için flaster kullanılır. Bu flaster 4-5 gün içerisinde çıkarılır. Burunda 4-5 gün duran flasterler hastanın günlük hayatını etkilemez. Burun operasyonları arasında burun askı (burun ucu kaldırma) , morarma ve şişlik şikayetlerinin en minimal olduğu operasyondur, normal hayatın akışını etkilemez.

Burun askı – Burun ucu kaldırma fiyatı nedir?

Burun askı – Burun ucu kaldırma fiyatı 2000-3000 USD arasındadır

 

                                             Sıkça Sorulan Sorular

 

Genel olarak tüm ameliyatlarda olduğu gibi burun askı ameliyatı öncesinde de kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durulması tavsiye edilir.

Burnun yeni formunu koruması açısından flasterin 4-5 gün kalması önem taşır. Operasyon sonrasında burna gelecek direk darbelerden kaçınılması tavsiye edilir. Tedbir amaçlı kan sulandırıcı ilaçlar ve alerjiye sebep olabilecek gıda ve ürünlerden kaçınılması önerilir.

Çok basit bir işlem olan burun askı sonrasında, kemik ile ilgili hiçbir müdahale yapılmadığından hiçbir ağrı şikayeti olmaz. Olduğu taktirde basit ağrı kesiciler ile rahatlıkla kontrol altına alınır.

Burun askı operasyonunda herhangi bir kesi yoktur. Burun askı sadece iğne girişlerinden yapıldığından, operasyon sonrası hiçbir iz kalmaz.

Tüm cerrahi müdahalelerde olduğu gibi, kişinin vücut gelişimini tamamlaması bu müdahalede de önerilir. Genel olarak burun askı için hastanın 18 yaşını doldurmuş olması beklenir.

Burun askı operasyonunda burun kemiğine hiçbir müdahale yapılmaz. Bu operasyonda sadece 2 uçlu iğne kullanılarak burun ucu askılanır ve tespit edilir.

Burun askısını kırılan bir kemiğe uygulanan alçıya benzetmek mümkündür. Dokular yeni yerine tutunana kadar yer çekimine karşı destek olur.

Burun askı, işlem sonrasındaki 2 hafta içerisinde çıkarıldığı taktirde burun, işlem öncesi haline döner. 3. haftadan sonra askı çıkarılsa dahi burunda herhangi bir düşme ya da çökme yaşanmaz.

Operasyon sonrasında hasta burun ucundaki değişikliği hemen görür. Ancak minimal de olsa iğne girişleri ve müdahaleye bağlı olarak oluşabilecek ödemin vücuttan atılması ile net sonuç ortaya çıkar.

Operasyon, tampon kullanımını gerektirmez. Sadece burnun formunu korumak için 4-5 gün süresince kullanılacak flasterler yeterlidir.

48 thoughts on “Burun Askı – Burun Ucu Kaldırma”

 1. Merhaba burun ucum çok güzel geliyor seviyorum fakat çok abartı olmayan bi kemik söz konusu resim göndersem ona göre hangi işlem yapılır bilgisini verebilirmsnz?

  1. Merhaba Kübra Hanım, burun askı işleminin size uygunluğunu yapıcağımız konsultasyon sonucu kararlaştırabiliriz. Size daha iyi bilgi verebilmek adına en kısa zamanda kliniğimizde ağırlamak isteriz. İyi günler dileriz.

  1. Merhaba Eda Hanım, burun askısı kalıcılığı ömür boyudur. Yapılan işlemler kişiye yönelik olduğu için fiyat bilgisi verememekteyi. Size daha iyi yardımcı olabilmek adına en kısa zamanda kliniğimizde ağırlamak isteriz. İyi günler.

  2. Merhaba, askılama işleminde ip takıldığında ip hissediliyor mu daha sonra? Yani daha sonra ağrı olmaz mı?

   1. Merhaba Hatice Hanım, askılama tekniği ile yüzün hangi bölümüne etki edeceğim önemlidir. Kesinlikle kullandığımız herhangi bir materyali hissetmezsiniz. Operasyon sonrası ilk gün ağrınız biraz olabilir. Size daha iyi bilgi verebilmek adına kliniğimizde ağırlamak isteriz. İyi günler dileriz

  1. Merhaba Tuba Hanım, burun askı işlemi ömür boyu kalıcıdır. Fakat yaşlanma devam ettiği sürece işlemin etkiside yer çekimi ile birlikte azalabilir. Size daha sağlıklı bilgi verebilmek adına en kısa zamanda kliniğimizde ağırlamak isteriz. İyi günler dileriz.

   1. Hocam iyi günler. Burnum için askı yöntemi düşünüyorum ama burun ucum geniş görünüyor. Fotoğraf göndersem askı yöntemine uygun olup olmayacağına bakabilir misiniz?

    1. Merhaba Reyhan Hanım,
     Size online konsültasyon vaya klinikte yapıcağımız bir görüşme ile yardımcı olabiliriz. Yaptığımız uygulamalar kişiye yönelik olduğundan sizinle görüşmek bizim için önemli olacaktır. İyi günler dileriz

 2. Merhaba daha önce iki defa burun estetiği oldum ama burun ucum yine düştü askı yapılabilirmi tekrar ameliyat olmak istemiyorum yine düşer diye

 3. Merhaba,

  Burun ucu askilama yontemi ile kaldirildiginda burun delikleri yukari dogru genisleyip daha buyuk gorunmuyor mu? Bu problem nasil asiliyor?

  Tesekkurler

  1. Merhaba, burun askı işleminde bahsettiğiniz problemler olmamaktadır. Kullandığımız teknikler böyle sorunların önüne geçmektedir. Size daha sağlıklı bilgi verebilmek adına en kısa zamanda kliniğimizde ağırlamak isteriz. İyi günler dileriz

 4. Merhaba burun askısında oturma süreci nasıldır?
  İlk haftalar düşme olur mu ipler daha sonradan kendini gerer mi ?

  1. Merhaba Yaren Hanım, burun askı operasyonu yapıldıktan üç ay sonra burun tam şeklini almış olur. İlk haftalarda hafif düşme olmasını bekleriz.İpler kendini sonrada germez. Size daha detaylı ve sağlıklı biligi verebilmek adına kliniğimizde ağırlamaktan mutluluk duyarız. İyi günler dileriz

 5. Merhabalar ben daha once burun estetiği oldum ve burun ucunu ıstedığım kadar kaldıramadılar buyuzden burnum uzun gorunuyor bende ip attırma teknığı ıstıyorum fiyatta bi bilgi verebilirmisiniz (yurtdişi dan gelecem nasıl ayarlıyacam) once resim gondersem 3d fln gosterebilirmisiniz sonucunu

  1. Merhaba Selma Hanım, yapılan tedaviler kişiye yöneliktir. Attığınız fotoğraf üzerinden bilgi verebilmek ve dijital ortamda tahmini sonucu görmek mümkün değildir. Dilerseniz doktorumuzla online bir görüşme oluşturabilir, size daha sağlıklı bilgiler aktarabiliriz. Sağlıklı günler dileriz

 6. Merhaba burun ucumda çok işlem gereken bir durum yok ama yinede yaptırmak istiyorum nette fiyat aralıklarını bulamadım en fazla ne kadar olabilir aceba tahmini bir fiyat verebilirsiniz herhalde değil mi ?

  1. Merhaba Selin Hanım, yapılan tedaviler kişiye yönelik olduğu için fiyat bilgisi verebilmemiz mümkün değildir. Dilerseniz doktorumuz ile online bir görüşme oluşturabilir, size daha sağlıklı bilgiler vermiş oluruz. Sağlıklı günler dileriz

  1. Merhaba Melike Hanım, tedavi yöntemlerimiz kişiye yönelik olduğu için fiyat bilgisi vermemiz doğru olmuyor. Size daha sağlıklı ve net bilgiler verebilmek adına kliniğimizde ağırlamak isteriz. İyi günler dileriz

 7. Merhaba burnumda 5 ay önce yaptırdığım dolgu işlemi var dolgu varken burun kaldırma işlemi yaptırmak mümkün olur mı acaba ?

  1. Merhaba Büşra Hanım, burun dolgunuz bizim için sorun teşkil etmez. Çünkü etkisini yitirmiş olucaktır. Daha sağlıklı bilgi verebilmek adına sizi kliniğimizde ağırlamak isteriz. Sağlıklı günler dileriz

 8. Merhaba, burnum kemerli ve kalın derili bir burun. Fakat burun ucum düşük olduğu için ve düşük kilolu olduğum için burnum yüzüme büyük duruyor. Bu işlem rinoplasti olması gereken burunlara da uygun mu

  1. Merhaba Aycan Hanım, yapılan tedaviler kişiye yönelik olduğu için sözlü anlatım karşılığı cevap vermemiz zor olacaktır. Size daha sağlıklı bilgi verebilmek adına kliniğimizde ağırlamak isteriz. Sağlıklı günler dileriz

 9. Hi I’m interested in nose suspension but i think my nose is already quite upturned with a low hanging middle part, is this procedure suitable for me?

  1. Hello, in order to give you more accurate and detailed information; you should send your pictures taken from front, right, left and top to 0 542 282 95 95 WhatsApp line. You will be information as soon as possible. Have a nice day

 10. Merhaba benim burnum kemerli ya da geniş değil sadece ucu uzun bu durumda ip askı yöntemi uygun olur mu?

  1. Merhaba Yaren Hanım, yaptığımız tedaviler kişiye yönelik olduğu için burdan sağlıklı bir bilgi vermek doğru olmaz. Size daha detaylı ve net bilgi verebilmek adına kliniğimizde ağırlamak isteriz. Sağlıklı günler dileriz

 11. Merhabalar burun ucu estetiği yaptırmak istiyorum ancak tek korkum alerjik biri olduğum için yaz kış burnumun akması bu işlemden sonra sürekli burnumu silmem bi sorun teşkil eder mi? Bakımı nasıl olur burun silmek nasıl olur?

  1. Merhaba Ece Hanım, burun ucu ameliyatı total burun estetiğinin yanında daha küçük bir operasyon olduğundan bakımıda çok daha kolaydır. Aşağı çekerek temizlemeden kulak pamuğu yardımıyla dairesel hareketler yaparak temizliğini sağlayabilirsiniz. Size daha sağlıklı ve detaylı bilgi verebilmek adına kliniğimizde ağırlamak isteriz. Sağlıklı günler dileriz.

 12. Hocam meraba 20 gun once burun ip aski yaptirdim 2 ip takildi birazda dolgu takviye edildi fakat eski haline dondu akintili bir burnum var acaba ip sayisimi az geldi 2 ip daha taktirsam sakincasi olurmu

  1. Merhaba, daha fazla ip taktırmak çözüm olmayacaktır. Kullanılan teknik ile ilgili bir durum söz konusu olabilir. Muayene etmeden daha fazla bilgi vermem yanıltıcı olabilir. Sağlıklı günler dileriz

 13. Merhaba Tunç bey 2 yıl önce rinoplasti ameliyat oldum, burnumda eğrilik vardı ameliyatı sonrasi zaman geçtikce kıkırdak doku tekrardan oraya eğrildi eski eğrilik yok ama şuan ki eğrilik sadece burun ucunda, parmagimla ufak dokunduğumda kolayca ortalanabiliyor. Burun ucu eğriliği içinde İp askısı gibi ameliyatsız germe işlemi mümkün mü?

  1. Merhaba, daha önce bir burun ameliyatı geçirdiğiniz için sizi muayene etmeden tam bir cevap vermem doğru olmaz. Burun askı yönteminin sizin burnunuzdaki eğrilik için bir tedavi yöntemi olabileceği söylenebilir. Sağlıklı günler dileriz

 14. Merhaba efendim benim burnum kemerli değil ama yandan bakınca eğri ve burnum biraz geniş bu işlem yapılırken burun incelmesi de yapılabiliyor mu acaba ?

  1. Merhaba, burun askı işlemi sadece burun ucunu kaldırmak için yapılmaktadır. Burun daralmasına, incelmesine fayda sağlamamaktadır. Daha sağlıklı ve detaylı bilgi verebilmek için sizi kliniğimizde ağırlamak isteriz.Sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir