Burun Estetiği Yan Etkileri

Burun estetiği uygulaması ile burun bölgesinde güzel ve hoş bir görünüm yaratabilmek mümkündür. Sırf bu sebeplebile birçok kadın ve erkek bu işlemi gerçekleştirmektedir. Böyle bir operasyon öncesi öncelikle işinin ehli bir uzmandan destek alınması gerekir.

Bu sayede burun estetiği operasyonlarının neredeyse kusursuz bir şekilde ilerlemesi ve beklenilen sonuçlara ulaşılması mümkündür. Ancak burun estetiği yapacak kişilerin merak ettiği noktalardan biriside burun estetiği yan etkileridir. Burun estetiğinin yan etkileri hakkında detaylı bilgiyi metnimizin devamından edinebilirsiniz.

İnsanlar her zaman güzel ve estetik görünmek isterler. Bunu sağlayabilmek için vücutlarınınçeşitli kısımları için farklı işlemler yapılmasını isteyebilirler.Yapılan işlemler arasında en fazla karşılaşılan ve tercih edilen de burun estetiğidir.

Burun Estetiği

Burun estetiği ile ilgili detaylı bilgi için RİNOPLASTİ yazımızı okuyabilirsiniz.

Burun Estetiği Riskli Midir?

Günümüzde gerçekleşen tüm cerrahi işlemler bünyelerinde belirli riskleri taşımaktadırlar. Ancak tüm cerrahi işlemlerin riskleri için bir standart belirlemek çok da mantıklı değildir. Her cerrahi operasyon için, her hasta için risklerfarklılık göstermektedir.

Her ameliyat farklıdır. Kişiden kişiye göre değişen bu işlemlerinden kaynaklı olarak farklı risklerin bulunduğunu unutmamak gerekir. Ancak işin ehli bir uzman tarafından operasyonun yönetilmesi durumunda bir risk unsuru sıfıra ya da en aza indirilebilir. Bu yüzden hekim tercihi yapılırken dikkatli olunmalı ve alanında uzman olmasına mutlaka dikkat edilmelidir.

Her bir uygulama farklılık göstermekle birlikte genel olarak riskleri belirleyen noktalar şu şekildedir:

  • Ameliyat olacak kişini yaşı
  • Ameliyatta kullanılacak teknik, yöntem ve işlem
  • Hastanın kemik ve kıkırdak yapısı
  • Hastanın cinsiyeti

Estetik operasyonları bilindiği gibi diğer cerrahi operasyonlardan biraz daha farklılık göstermektedir. Bunun sebebi estetik operasyonların diğer operasyonlara göre daha kısa süren işlemler olması, operasyon sonrasının daha sancısız ve sorunsuz olmasından kaynaklıdır. Ancak daha önce debelirttiğimiz gibiburun estetiği işlemlerinin bu şekilde gerçekleşebilmesi için kesinlikle alanında uzman bir hekimden profesyonel hizmet alınması gerekmektedir.

Operasyon ile ilgili ingilizce bilgi almak isterniz diğer sitemizi ziyaret edebilirsiniz. https://tunctiryaki.co.uk/

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burun estetiğine ihtiyaç duyulan durumlar çeşitlilik göstermektedir. Günümüzde hem estetik bir görünüme kavuşmak hem de sağlık açısından başvurulan bir cerrahi işlem olarak karşımıza çıkar. Ancak toplumumuzda ağırlıklı olarak görünümünü iyileştirilmek için bu işlemleri gerçekleşmektedir. Bu kadar sıklıkla uygulanmasının nedenlerinden biri de uzman hekimlerce gerçekleştirilen bu işlemin yan etkilerinin çok nadiren görülmesidir. Bunun dışında travmalara bağlı olarak kişinin burun kısmında gerçekleşen tahribatı düzeltmek için bu operasyonlar yapılabilmektedir. Burnun kemerli olması, uzun olması, burun ucunun düşük olması ve asimetrik olması gibi şikayetlerden kaynaklı da bu işlemleri gerçekleşebilmektedir. Bu işlemler sırasında hastanın yaşı da oldukça önemlidir.

Burun Estetiği Lokal Anestezi ile Yapılması Riskli Midir?

Burun estetiği ameliyatları günümüze genel anestezi ile yapılmaktadır. Teknik anlamda lokal anestezi ile bu işlemlerin gerçekleşebilmesi mümkündür. Bu ameliyat lokal anestezi ile yapılırken hastanın uyanık olması farklı sorunlara yol açabileceği için genel anestezi tercih edilmektedir. Hastanın huzursuz olması, gerilmesi ve korkması cerrahi işlemi sekteye uğratabilmektedir, çeşitli riskler oluşturabilir. Bu durumların yaşanmasından kaynaklı olarak operasyonun kalitesi düşebilir. Bundan kaynaklı olarak da lokal anestezi yöntemi tercih edilmemektedir. Genel anestezi hem operasyona fayda sağlamaktadır, hem de hastanın konforu için oldukça önemlidir.

Burun Estetiği Kaç Saat Sürmektedir?

Burun estetiği ameliyatları yapılacak olan operasyona göre değişmektedir. Bundan kaynaklı olarak net bir saat verilmesi pek mümkün değildir. Ancak genel olarak 2 ila 2,5 saat arasında sürebilmektedir. Yapılacak olan işlemler burun ucu ile alakalı ise bu işlem çok daha kısa sürebilmektedir. Ancak bununla birlikte ile birlikte burun içinde deformite ve sekonder cerrahi denilen daha önce ameliyat olmuş hastaya, kaburga kemiğinden burun yapmak ve detaylı cerrahi işlemlerin süresi 6 ila 8 saat arasına kadar sürdüğü bilinmektedir. Yapılacak olan işlemi yöneten uzman hekiminin yetkinliğinin de ameliyat süresinde de oldukça etkili olduğu bilinmelidir. Bu operasyonlar öncesinde hekimden mutlaka yan etkileri hakkında bilgi alınmalıdır.