Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
+90 212 282 95 95 Menu
TR EN

DR. Tunç Tiryaki/Uygulamalar/Yüz Estetiği/Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun Estetiği

Yüzünüze en yakışan, en doğal görünümlü buruna sahip olacaksınız.

Kimimiz burnumuzu tamamen değiştirmek isteriz kimimiz ise genel olarak burun şeklinden çok şikayetçi değilizdir ve sadece küçük düzeltmeler bizi mutlu edebilir. Dolayısı ile her hastaya aynı burun ameliyatı önerilmez

Burun, kemik ana-yapı ve kıkıdak burun ucundan oluşur. Kemik problemleri olan hastalarda tam bir burun ameliyatı gerekirken, sadece burun ucu şeklinden şikayetçi hastalarda burun askısı veya burun ucu girişimleri – tip-plasti, hastanın karakterini tam değiştirmeyen, hem kalıcı, hem genel anestezi, alçı gerektirmeyen, hem de morarma olmadan 2-3 gün içinde işinize gücünüze dönebileceğiniz bir işlemdir. (BKZ burun askısı ya da tip-plasti)

Öncelikli olan, hastanın burun şekline göre nasıl bir ameliyata ihtiyacı olduğunu saptamaktır. Burunun  kemik kısmında çok ciddi problemi olmayan, ya da burnunun çok değişmesini istemeyen hastalar sadece burun ucu ameliyatları ile narkoz almadan ve alçı kullanılmadan istedikleri sonucu ulaşabilir.

Kemik problemi olanlarda estetik rinoplasti burun boyutlarını düzeltmek, burun ucunu yeniden şekillendirmek, burunda bulunan tümseği azaltmak gibi işlemler sayesinde yüz ve burunun uyumunu artırmak amacıyla uygulanabilir. Bu değişikliklerin biri veya hepsi tek ameliyat ile gerçekleştirilebilir ve aynı anda solunum problemlerini de ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir.

 

 

Bu yorumlar firmamızdan bağımsız bir şekilde kullanıcılar tarafından yapılmıştır.

Sizden Gelenler

Görüşlerinizi bildiriniz.

TR EN