CV


Doç. Dr. Tunç Tiryaki

Bilimi her defasında her hasta için yeniden yaratma fikri
beni plastik cerrah yaptı

Tunç Tiryaki ile yaşadığım deneyim mükemmeldi. Ağustos 2020’de bir yüz enfeksiyonu geçirdim ve doktorların hayatımı kurtarmaya çalıştığı 5 ameliyat geçirdim. Bu olay sonucunda yüzümün sağ tarafında ciddi bir hacim kaybı oldu. Tunç Bey hasarın onarılabileceğine dair bana güven verdi, prosedürün neleri gerektirdiğini ve olası olumsuzlukları bana tüm ayrıntılarıyla açıkladı. Ameliyat günümde de ameliyatla ilgili beni rahatlatacak her şeyi anlattı. İyileşmem birkaç hafta sürdü, ancak sonuçlar olağanüstü, buna kesinlikle değer. Tunç Bey işinin ustası ve %100 tavsiye ederim.

Realself Hasta Yorumu

2
3
6
5
ispress tabıbler
4

BİYOGRAFİ

Yüz estetiğinde dünyanın önde gelen plastik cerrahlarından  olan Doç. Dr. Tunç Tiryaki, hastalarının doğallığını koruyarak, kendilerinin en iyisi olacak şekilde görünmelerini ve hissetmelerini sağlama amacıyla çalışan kurul sertifikalı bir plastik cerrahtır. Gerek erken yaşlanma belirtilerini yavaşlatma, gerekse yıllar içinde sarkmış bir yüzü gençleştirme olsun, yüzü dinçleştiren ve ruhu canlandıran, kişiye özel bir sonuç için en yeni teknikleri uzmanlığıyla birleştirme prensibi ile hareket eder. 

Türkiye ve İngiltere’nin sayılı yüz germe cerrahlarından biri olan Dr. Tiryaki, yenilikçi yöntemleriyle ilgili dünyanın dört bir yanında eğitimler vermektedir. Prof. Dr. Demir Tiryaki’nin oğlu olan ve yağ dokularından elde edilen kök hücreye ilgisini babasından alan Tunç Tiryaki, kök hücrelerin rejeneratif güçlerini de kullanarak yüzde daha uyumlu bir görünüm yaratmaktadır. Kendi geliştirdiği micro-lifting tekniği ve iz bırakmayan askı tekniği ile gençleşme sağlanır ve daha taze görünümlü bir yüz ortaya çıkar. Dr. Tiryaki, İngiltere’nin ünlü dergisi Tatler tarafından İngiltere’deki ‘En İyi Yüz Germe Cerrahlarından Biri’ olarak seçilmiştir.

Dr Tunç Tiryaki, rejeneratif cerrahi ve rejeneratif anti-aging alanlarında tedaviler ve ürünler geliştirmek için Harvard Üniversitesi’nden biyoteknoloji ve genetik mühendislerinin yanı sıra, uluslararası üne sahip plastik cerrahlardan oluşan bir ekibe de liderlik etmektedir. Otolog kök hücre tedavileri ve eksozomlar alanında yapılan altı yıllık bir araştırma ve geliştirme sonucunda ortaya çıkan yeni nesil cilt bakımı ve yara iyileştirme ürünlerinin geliştirilmesine öncülük etmiştir. Rejeneratif tedavilerde kullanılan tıbbi bir cihaz olan Lipocube Biomedicals ve kordon kanı bazlı cilt bakım ürünlerinden oluşan Recure Cosmetics dahil olmak üzere çeşitli firmaların icat, üretim ve bilim kurullarda aktif şekilde yer almaktadır.

Çok sayıda uluslararası cerrahi derneğin aktif üyesi olan Dr. Tiryaki, İstanbul’da ve Londra Chelsea’de bulunan Cadogan Clinic’te çalışmaktadır. Estetik Plastik Cerrahi Dergisi Bölüm Editörü olan Dr. Tiryaki, rejeneratif yüz germe ve micro-lifting tekniği ile ilgili yurt dışında yayınlanmış bir çok yayının yanı sıra karın germe (inverse abdominoplasty) üzerine de ilk tıp ders kitabını yazmıştır. 

Mentor Meme İmplantları’nın da danışma kurullarında yer alan Dr. Tiryaki, Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği tarafından verilen Genç Cerrah Ödülü ve Uluslararası Estetik Plastik Cerrahlar Birliği (ISAPS) 2008 Dünya Kongresi’nde verilen ‘En İyi Makale Ödülü’ gibi birçok prestijli ödüle layık görülmüştür.

Doç. Dr. Tunç Tiryaki, bilgisini diğer doktorlara aktarmak için oluşturduğu fellowship ve gözlem programlarına ek olarak, yüz germe ile ilgili eğitimler de düzenlemekte ve Londra Rejeneratif Plastik Cerrahi Toplantısı’na başkanlık etmektedir. Bununla birlikte, Dr. Tiryaki’nin çalışmaları tıbbın çok daha ötesine uzanmaktadır. Dr. Tiryaki, Uluslararası Estetik Plastik Cerrahlar Birliği (ISAPS) İnsani Yardım Programları Başkanıdır ve ayrıca dünyanın dört bir yanındaki depremlerden etkilenen bölgelerde acil yardım kurtarma ve rekonstrüktif cerrahi görevlerine liderlik eden ISPEA-LEAP Afet Yardım Ekiplerinin kurucularından biridir.  Ayrıca, Interplast Cleft Misyonlarının bir katılımcısı olarak, ihtiyacı olan hastalarda hayat değiştiren ameliyatları gerçekleştirmek üzere Kazakistan, Gürcistan, Azerbaycan, Suriye, Sudan ve Ürdün’e gitmiştir. 

Dr. Tiryaki’yi benzersiz kılan, dünyanın her yerindeki hastalara duyduğu sarsılmaz sadakati, cerrahi sınırları zorlama isteği ve olağan dışı felsefi yaklaşımıdır. Forbes ondan “Yıldızların Cerrahı” olarak bahsetse de o gerçekte herkesin cerrahıdır.  

DOÇ.DR.TİRYAKİ


Ulusal ve uluslararası başarılar…

Dr. Tiryaki, İngiltere’nin ünlü dergisi Tatler tarafından ‘Yüz Germe’ alanında en başarılı cerrahlardan seçilmiş, bunun yanı sıra dünya çapında yayın yapan BBC, Forbes, Daily Mail, Daily Telegraph, Cosmopolitan, Vogue gibi mecralarda da çeşitli haberlerde yer almıştır.

EĞİTİM


Doçentlik Unvanı

5/2020
Üniversiteler arası Kurul Başkanlığı,Türkiye

 

Misafir Cerrah

3/2000 – 8/2000
New York University, Plastic
Surgery Department, New
York, ABD

Uzmanlık

10/1995 10/1999

Kocaeli Üniversitesi, Tıp Fakültesi

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Uzmanlık

9/1994 – 9/1995

İstanbul Üniversitesi, Tıp Fakültesi

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Asistanlık

9/1993 – 7/1994

İstanbul Üniversitesi, Tıp Fakültesi

Tıp Fakültesi

1988 – 1994

İstanbul Üniversitesi, Tıp Fakültesi (Şeref Listesi)

LİSE

Alman Lisesi

Professional Experience


Konuşmacı Olarak Katıldığı Panel ve Seminerler


null

Üyelikler


• International Society of Plastic Regenerative Surgeons (ISPRES),  2021

• IMCAS Scientific Board, 2019

• ASAPS (American Society for Aesthetic Plastic Surgeons), 2017

• SkinCeuticals of Turkey, 2017

• ASPS (American Society of Plastic Surgeons), 2010

• ISAPS (International Society of Aesthetic Plastic Surgery), 2007

• TPCD, Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği 2000

• Turkish Society of Aesthetic Surgery, 2000

• Turkish Medical Association (TTB), 2000

• Interplast Turkey Society, Physicians for Peace Organisation, 1996

• EPCD (Estetik Plastik Cerrahi Derneği), 1996

Sosyal Sorumluluk ve Gönüllü Misyonlar


Uluslararası gönüllü cerrahi misyonları

Kentav, Cimkent, Türkistan Misyonu, 15-22 Mayıs 2001Kazakistan

Batum, Tiflis Misyonu, 20-29 Haziran 2003, Gürcistan

Halep, Halep Devlet Hastanesi, Yarık dudak ve damak ameliyat misyonu, Mayıs 2005, Suriye

Mesleki Kazanımlar


• Doçent (2020)

• GMC kayıtlı hekim, İngiltere (2015)

• Turkish Medical Board Examinations (%1)

• USMLE Step 1, Mart 1996

• USMLE Step 2, Ekim 1997

• Plastic and Reconstructive Surgery Board Examination

Ödüller


• Aesthetic Award 2021, ‘Best Surgical Result’

• Best Electronic Paper (Shuttle Lifting of the Face) Ödülü 2008, World Congress of ISAPS, Melbourne, Australia.

• Jüri Özel Ödülü 1999, TPRECD, İstanbul, Turkey

HASTA YORUMLARI


Kitap ve Akademik Yayınlar


BİLGİ AL


+90 212 282 95 95

Vişnezade, Acısu Sokak No:16/1, 34357

 Maçka/İstanbul

+44 7552 239 903

120 Sloane Street, Chelsea

London SW1X 9BW

+90 212 282 95 95

Vişnezade, Acısu Sokak No:16/1, 34357

 Maçka/İstanbul

+44 7552 239 903

120 Sloane Street, Chelsea

London SW1X 9BW