Ele Kök Hücre Tedavisi

Ele Kök Hücre Tedavisi

El estetiğinde, yaşlanmaya bağlı oluşan kırışıklıkların giderilmesi hedeflenir.El gençleştirme için en iyi sonuç veren tedavi…

El sırtında oluşan yaşlanma belirtilerini kendi hücreleriniz ile gidererek gençleştirmek mümkün.

Ele kök hücre tedavisi kimlere uygulanır?

El sırtında, zamanla meydana gelen doku kaybı, deri altı incelmesi ile ortaya çıkan damarlı görüntü ve güneş hasarı ile oluşan lekeler elin yıllar içerisinde görüntüsünün değişmesine sebep olur. Tedavide, ellerindeki bu etkileri gidermek isteyen herkese uygulanabilir.

El sırtına kök hücre nasıl uygulanır?

Tedavi klinik ortamda, uzman ekipler tarafından lokal anestezik kremler kullanarak uygulanır. İşlem sonrasında kişi rahatlıkla günlük hayatına devam eder. İstirahat gerektirmez.

Ne kadar sürer?

Öncelikle hastadan yeterli miktarda yağ alınması 10 dakika sürer. Alınan yağların kök hücreden zengin hale getirilmesi 40-60 dakika, hastanın el sırtına kök hücrelerin uygulanması ise 10 dakika sürer. Yani el sırtına kök hücre tedavisi işlemi toplamda 1-1.5 saat sürer.

Ele kök hücre tedavisi tekrarlanmalı mıdır, ne sıklıkta?

El sırtına uygulanan kök hücre tedavisi sonrasında ek uygulamalar ile oluşacak etkilerin kalıcılığını arttırmak mümkündür. Kısa aralıklar ile tekrarlanması gereken bir işlem değildir.

Etkileri ne zaman görülmeye başlar?

El sırtına uygulanan kök hücre tedavisini takip eden 1 ay içerisinde sonuçlar görülmeye başlar, kök hücrelerin kendilerini yenilemesi ile zamanla artarak devam eder.

Elin yaşlanmasının nedenleri nelerdir?

El, vücudumuzda dış etkenlere en açık, en göz önünde olan ve en çok kullanılan organlardan biridir. Zamanla yaşın ilerlemesi ve çeşitli dış etkenlerle, özellikle güneş ışınlarının negatif etkileri ile hem cilt altı dokusu azalır, hem de cildin kolajen yapısı zayıflar. Bu belirtiler zamanla artarak deride gevşeme, kırışıklık ve lekeler de sebep olur. Tüm bu sebepler ile el derisinde yaşlanma belirtileri görülür.

Ele kök hücre tedavisi ele nasıl uygulanır?

El sırtına kök hücre tedavisi için öncelikle klinik ortamda hastanın kendi vücudundan yeterli miktarda yağ alınması gerekir. Alınan yağ özel işlemlerden geçirilerek hücrelerinin ayrıştırılması sağlanır. Sonrasında kişinin eline lokal anestezik krem uygulanır ve elde edilen kök hücreler ele özel yöntemler ile enjekte edilir.

Tedavi sonrasında nasıl bir etki görülür?

Kök hücre tedavisinin hemen sonrasında elde dolgunluk artar, böylece cilt daha gergin ve genç bir görünüme sahip olur. El üzerinde oluşmuş olan lekeler de ve el sırtındaki damarlı görünümde belirgin bir azalma meydana gelir.

Ele kök hücre tedavisi kimlere yapılabilir?

Elde, yılların etkisi ile oluşan doku kayıpları ve deri altının incelmesi ile meydana gelen damarlı görüntüler yaşlanma belirtisi olarak kendini gösterir. Aynı zamanda dış etkenler ve özellikle de güneşin zararlı etkileri sonucu oluşan lekeler ve hasarlar görüntüsünün değişmesine sebep olur. Bu etkilerin görüldüğü kişilerde kök hücre tedavisinin yılların etkisini geri götürmek için yapılan etkili, doğal ve kalıcı bir tedavi yöntemidir.

Ele kök hücre tedavisinin faydaları nelerdir?

El sırtına uygulanan kök hücre tedavisi sonucunda, ele enjekte edilen kök hücreler sayesinde cilt kendini hızla yeniler. Böylelikle cilt daha parlak ve yumuşak hale gelir, el sırtında daha genç ve sağlıklı bir görünüm elde edilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Ele kök hücre tedavisi, hyaluronik asit bazlı dolgu uygulamaları ile karşılaştırıldığında daha kalıcı sonuçlar verir. Bunun sebebi, yapılan kök hücre tedavisi ile uygulanan bölgeye sürekli kendini yenileyen çok sayıda kök hücrenin enjekte edilmesidir.

Kök hücreler, hastanın kendi vücudundan elde edilip, yine kendi vücuduna belirli işlemlerden geçtikten sonra enjekte edildiği için herhangi bir alerjik reaksiyon oluşma riski yoktur.

Kök hücreler enjekte edildiği bölgelerde yenilenmeyi devamlı olarak sağladığı için sonuçlar kalıcıdır. İşlem sırasında enjekte edilen yağların %50’si ise hayat boyu kalıcıdır.

Uygulanan anestezik krem sonrasında sadece küçük enjeksiyonlar ile işlem tamamlanmaktadır. Herhangi bir ağrı hissedilmez.

Kök hücre küçük bir enjektör ile deriye uygulandığı için hiçbir iz kalmaz.

Lekelenmenin oluşma nedeni ve boyutuna bağlı olarak tedavinin etkileri farklılık gösterecektir.

Ten renginde herhangi bir değişiklik olmaz, fakat işlem sonrasında cilt daha parlak, pürüzsüz ve gergin görünür.

Kök hücre tedavisi ve beraberinde uygulanan tamalayıcı işlemler ile birlikte kuru olan ciltlerde nem oranında artış görülür. El sırtı daha yumuşak ve pürüzsüz olur.

Ele uygulanan kök hücre tedavisi, uygulandığı bölgeyi onararak daha genç bir görünüme kavuşmasını sağlar. Yapılacak ek tedaviler ile kombine edildiğinde sonucun kalıcılığı ve etkisi daha da artar.

El üzerinde tüylenme yaptığına dair herhangi bir bulguya rastlanmamıştır.

Hamilelik döneminde, yağ alma işlemi sebebi ile uygulama önerilmemektedir. Emzirme döneminde ise hormonların etkisi hala devam ettiğinden tedaviye başlamak için emzirme sürecinin tamamlanması tavsiye edilir.

Tedavi fiyatları kök hücrenin uygulanacağı hastanın, uzman doktorlar tarafından muayene edilmesi sonucu belirlenip, hastadan hastaya değişiklik gösterir. Kök hücre tedavileri hakkında bilgi ve randevu almak için kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir