MEME BÜYÜTME


Vücudunuz ile ideal orantıda, doğal görünümlü göğüslere sahip olacaksınız.

İmplant ile meme büyütme ameliyatları son 10 yılda en popüler hale gelen ameliyatlardan biridir. Bunun sebebi, kullanılan implantlara ve tekniklere olan güvenilirlik artışı ve cerrahi yöntemlerin kolaylaşmasıdır.

Meme silikonu ameliyatı olmaya karar verdiğimde daha önce de başka bir ameliyatımı yapmış olan Dr. Tunç Tiryaki’yi tercih ettim. Bu ameliyattan önce ağrıdan çok korkardım. Çünkü silikon meme ameliyatı olan kişiler ameliyat sonrası yaşadıkları kötü deneyimlerden, ağrılardan ve özellikle göğüslerinde hissettikleri baskı hissinden bahsetmişlerdi. Ancak ben iyileşme sürecinde herhangi bir ağrı veya sıkıntı yaşamadım. Tunç Tiryaki’yi kesinlikle tavsiye edebilirim. Alanındaki en iyi doktor olduğuna inanıyorum.

Realself Hasta Yorumu

Göğüs büyütme ameliyatı (Göğüs implantı) nedir?


Göğüsler, kadın güzelliğinde öncelikle akla gelen unsurlardan biridir, ancak bazen doğuştan gelen problemler, bazen de hamilelik sonrasında süt vermeye bağlı olarak küçülme veya şekil problemleri ile karşılaşılabilir. Kimi durumda bu deformasyon çok az olurken, kimi durumda kişinin kendini iyi hissetmesi için bazı girişimler gerekebilir.

Hastanın şikayeti göğüs küçüklüğü dışında aynı zamanda sarkıklık ise, sadece implant kullanmak bu problemi gidermekte yeterli olmaz. İmplant ile birlikte meme dikleştirme ameliyatı da planlamak daha doğru olur.

göğüs büyütme ameliyatlarında 2 farklı yöntem kullanılır. Memeye yağ enjeksiyonu bir opsiyon iken, hala en popüler olan yöntem meme implantları kullanarak yapılan göğüs büyütme ameliyatlarıdır. Günümüzde kullanılan silikonların teknolojisi, dolgusu, yumuşaklığı, dayanıklılığı ve şekli, implant kullanılan göğüs büyütme ameliyatlarında doğal sonuçlar alınmasını sağlar.
İlk söylenmesi gereken, bu ameliyat yapılırken aslında memenin kendisinin kesilmeyecek olmasıdır. Yani silikon ameliyatı süt vermeyi engellemez ve hamilelikte çıkarılması gerekmez.

İmplant ile meme büyütme son 10 yılda
en popüler hale gelen ameliyatlardan biridir.

 

Göğüs büyütme ameliyatlarında kullanılacak silikon seçimi nasıl yapılır?

İmplant tercihindeki en önemli kriter hastanın fiziksel özellikleridir. Hastanın yaşı, boyu, göğüs kafesinin şekli, göğüslerinin şekli ve boyutu incelenerek uygun implanta karar verilir.

Muayene sırasında 3D görüntüleme sistemi ile analog simülasyon yapılarak hastanın göğüs ölçülerine uygun implantlar belirlenir. Bu görüntüleme sistemi sayesinde hastanın vücuduna uygun, kişiye özel implant seçimi yapılır. Aynı zamanda hasta ameliyat sonrası görüntüsünün nasıl olacağı hakkında da fikir sahibi olur.

Eski teknoloji implantlar, farklı sebepler ile delinip akma riskine sahipti. Fakat gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde kullanılan implantlar bıçakla kesilse bile, kesinlikle dağılmaz özelliğe sahiptir. Bu yeni nesil implantlar basınca ve darbelere karşı çok dayanıklıdır. Bu sebeple Life Time yani hayat boyu kullanılan silikonlar olarak adlandırılırlar. Zaman içinde ya da hamile kalma gibi nedenlerle değiştirilmeleri gerekmez.

Günümüzde kullandığımız 2 tip Life Time implant bulunur. Bunlardan biri yuvarlak, diğeri ise damla silikon… Yuvarlak silikonlar memenin üst tarafının daha dolgun görünmesini sağlar. Damla şeklindeki silikonlarda ise memeyi alttan daha çok kaldırır ve tamamen kişinin kendi memesiymiş gibi doğal sonuçlar yaratır.

Life Time implantlar neredeyse birebir normal meme dokusu kıvamında tasarlanmıştır. Böylelikle hem dokunma hissi doğal, hem de implantların vücut ile birlikte hareketi normalden farksızdır.

Göğüs büyütme ameliyatı nasıl yapılır?

Meme büyütme ameliyatı hakkında bilinmesi gereken ilk husus, bu ameliyat yapılırken aslında memenin kendisinin kesilmeyecek olmasıdır. Yani silikon ameliyatı süt vermeyi engellemez ve hamilelikte çıkarılması gerekmez. Aynı zamanda implantın memenin içine değil, arkasına yerleştirilmesi meme kanseri riskini tetiklemez.

Cerrahi tekniklerdeki son yenilikler ile silikon artık meme dokusunun hemen arkasına ya da kas altına yerleştirilmiyor. Meme dokusunun altına yerleştirilen silikon, memeyi iyi bir şekilde kaldırıyor ancak zayıf insanlarda dekolte bölgesinde doğal olmayan bir şişlik, ‘silikon görüntüsü’ oluşturuyordu. Diğer seçenek olan kas altına yerleştirilme durumunda ise dekoltedeki bu silikon görüntüsü engelleniyor, fakat göğüsler yeteri kadar kaldırılamıyordu.

Bu iki tekniğin bir birleşimi olan dual plan tekniği ile her iki yerleşim yeri avantajları birleştirilmiş, dezavantajları ekarte edilmiş oldu. Bu teknik ile yapılan meme büyütme ameliyatlarının sonuçlarında, üst dekolte görünümü son derece doğal, aynı zamanda alt dolgunluğu yeterli damla şeklinde bir görünüm sağlanabiliyor.

Göğüs büyütme ameliyatı ne kadar sürer?

Meme büyütme ameliyatı ortalama 1 saat sürer.

Göğüs büyütme ameliyatının avantajları nelerdir?

İmplant ile meme büyütme son 10 yılda, en popüler hale gelen ameliyatlardan biridir. Bunun sebebi, kullanılan implantlara ve tekniklere olan güvenilirlik artışı ve cerrahi yöntemlerdeki gelişmelerdir.

Aynı zamanda ameliyatların ağrısız ve 1 saat gibi kısa bir süre içinde bitirilebilmesi, bu ameliyatların son dönemlerde artmasını sağladı.

Silikon ameliyatı sonrası normal hayata ne zaman dönülür?

Göğüs büyütme ameliyatı sonrasında hastalar aynı gün hastaneden çıkarlar. Genellikle 3-4 gün sonra işlerine dönebilirler. Ameliyat sonrasında oluşabilecek hafif ve orta dereceli ağrılar basit ağrı kesiciler ile kontrol altına alınır. Bu ameliyata genel

olarak ağrılı bir ameliyat demek doğru olmaz. Ameliyat sonrasında da ciddi bir morarma ya da şişlik görülmez. Bir haftanın sonunda tamamıyla normal hayata dönmek mümkündür.

HASTA YORUMLARI


– 3D Görüntüleme Sistemi yardımı ile kişiye özel, vücut ölçüleriyle birebir uyumlu silikon seçimi yapılır.
– Genel anestezi altında uygulanır.
– Ameliyat ortalama 1-1.5 saat sürer.
– Aynı gün eve dönülür.
– Meme altında kalan, kolay gizlenebilen minimal iz olur.
– Basit ağrı kesiciler ile giderilebilecek ağrılar hissedilebilir. Ameliyat sonrası 3. gün bandajlar çıkarılır ve normal hayata dönülür. 3 hafta sporcu sütyeni kullanılır.

MEME BÜYÜTME AMELİYATI İÇİN BİLGİ AL


SIKÇA SORULAN SORULAR


Göğüs büyütme ameliyatı öncesinde mutlaka meme ultrasonu çektirilmesi tavsiye edilir. kan sulandırıcılar ile Ibuprofen içeren ağrı kesicileri ve grip ilaçlarının ameliyattan önceki en az 1 hafta kullanılmaması gerekir. E vitamini, ginseng, yeşil çay, bitki çayları, keten tohumu gibi kan sulandırdığı bilinen maddelerin de kullanılmaması önerilir. Ameliyattan en az 1 hafta önce sigara içilmemesi gerekir.

Meme büyütme ameliyatından sonra hastanede kalınması gerekmez. Silikon ameliyatı sonrası 3 hafta boyunca sporcu sütyeni kullanılması önerilir. Hissedilebilecek hafif ağrılar basit ağrı kesiciler ile rahatlıkla kontrol altına alınabilir. Örneğin hasta perşembe günü ameliyat olup, cumartesi günü duş alabilir, pazartesi işe gidebilir ve 1 hafta sonra kısa da olsa havuza yada denize girebilir. 3. hafta itibariyle hafif sporlar yapmaya başlayabilir. Dikişler kendi kendilerine eridikleri için alınmaları gerekmez. Erken dönemde şişlik, meme başında hissizlik ve hafif morarma olabilir. Bunlar kısa süre sonra kendiliğinden yok olur.

Göğüs büyütme ameliyatında süt bezleri ve kanallarına müdahale edilmediği için emzirmeye engel değildir.

Gelişen teknoloji ile silikon protez artık hayat boyu dayanabilecek özelliklere sahiptir. Bu nedenle yıllar içinde herhangi bir yıpranma, yırtılma ve deformasyon olasılığı yok denecek kadar azdır. Kullanmakta olduğumuz Life-Time Dual Plane silikonlar ile ömür boyu değişikliğe gerek duyulmaz.

Tüm dünyada bu konuda yıllardır çok çeşitli araştırmalar yapılıyor. Bu araştırmalar sonucunda defalarca kanıtlandı ki meme protezleri kanser riskini hiçbir şekilde arttırmaz.

+90 212 282 95 95

Vişnezade, Acısu Sokak No:16/1, 34357

 Maçka/İstanbul

+44 7552 239 903

120 Sloane Street, Chelsea

London SW1X 9BW

+90 212 282 95 95

Vişnezade, Acısu Sokak No:16/1, 34357

 Maçka/İstanbul

+44 7552 239 903

120 Sloane Street, Chelsea

London SW1X 9BW