Kalça Estetiği Nedir?

Kalça estetiği temel olarak kalçanın hoş görünmesine olanak sağlayan cerrahi işlemdir. Kabaca bu şekilde açıklanabilir. Ancak popo estetiği günümüzde oldukça önemli bir noktada yer almaktadır. Daha önce bahsettiğimiz gibi çeşitli zorunluluklardan kaynaklı kalça estetiği operasyonları oldukça ehemmiyet taşımaktadır.

Bu cerrahi bir işlem –ameliyat- şeklinde gerçekleşmektedir. Ancak yapılacak kalça estetiği operasyonlarında da diğer estetik operasyonlarda daöncelikler benzerlik gösterir. Yani daha pratik, hızlı, ağrısız ve sorunsuz çözüm yolları tercih edilmelidir.

Kalça estetiği operasyonunda uygulanacak olan tüm işlemlerin amacı; kalçaya daha hoş bir görünüm vermek ve kalçayı bireyin istediği şekle sokmaktır. Bundan kaynaklı estetik operasyonlarında kişilerin tam olarak neler istediklerini doktoruna net birşekildeaktarmaları gerekmektedir.

Doktor, hastasından aldığı geri dönüş ile detaylı ve sağlıklı bir program çizebilir. Estetik yaptırmak isteyen bir kişinin doktora tam olarak bir bilgi vermemesi durumunda ameliyattan sonra istemediği şeylerle karşılaşması ve hayal ettiği görünüme sahip olamaması mümkündür. Bu yüzden beklentiler ve istekler utanmadan, sıkılmadan, eksiksiz olarak doktora aktarılmalıdır.

Estetiğin Önemi

Kalça estetiği günümüzde birçok birey tarafından sıklıkla uygulanan bir işlemdir. Popoların güzelliğine ve hoş görünmesine dikkat eden birçok kişi operasyon olmaktadır. Yaşadığımız dönemde birçok kadın düzgün görünümlü, estetik duran bir kalçaya sahip olmak isteyebilir.

Bazı kadınların basenlerinin çok geniş olması, estetik açıdan hoş olmayan bir görünümü gösterebilmektedir. Bundan kaynaklı birçok kadınının çeşitli cerrahi estetiklere başvurduğunu söyleyebiliriz.

İşleme tek bir açıdan bakmamak gereklidir. Bu tarz işlemler birçok farklı sebeple yapılmaktadır. Örneğin bazı durumlarda popo estetiği keyiften ziyade ihtiyaç da olabilmektedir. Çeşitli cerrahi operasyonlar geçirenler, olası bir kaza geçirenler de sıklıkla popo estetiği uygulamasına başvurmaktadır.

Kalça Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde kalça estetiği çeşitliliği söz konusu değildir. Aslında işlemler değişiklik gösterir ama bunu belirleyen şey hastanın gerçekleşmesi mümkün olan beklentileridir. Bu sebeple süreci belirleyen asıl etmen hastanın doktora kendini sağlıklı, doğru ve net şekilde ifade edebilmesidir. Ayrıca kalça estetiği operasyonlarının her birifarklı işlemler gerektirmektedir. Yani her operasyonda aynı işlemlerin uygulanması gibi bir durum söz konusu değildir. Bir genelleme yapmak gerekirse kalça estetiği çeşitleri –yani kalça estetiği uygulamalarının amaçları- şu şekilde sıralanabilir.

  • Kalça Dolgunlaştırma ve Yeniden Şekillendirme

Bu operasyonlarda temel olarak kalçaya yeniden şekil vermek hedeflenir. Bu operasyon ile birlikte kalçanın belirli noktalarına dokunuş yapmak ve estetikleştirmek mümkündür.

  • Kalça Dikleştirme

Bu kalça estetiği operasyonlarında, kalçanın kusursuza yakın bir şekilde dikleştirerek hoş bir görünümelde edilmesi hedeflenir.

  • Kalça Küçültme

Kalçası büyük olan ve bundan rahatsızlıkduyan bireylerin sıklıkla tercih ettiği bir işlemdir. Kalçanın kısa bir süre içerisinde hastanın istediği noktaya gelmesi mümkündür.

Temel olarak bu şekilde listelenmektedir. Bu gibi taleplerinizi alanında uzman dokturunuza iletmeniz ve ona göre hareket etmeniz gerekmektedir.Ayrıca her bir operasyonun farklı kriterlerinin, değişkenlerinin olduğunu unutmamanızda fayda var.

Kalça Estetiği Operasyonu Sonrasında Süreç

Operasyonu geçirmenizin ardından hızlıca normal yaşantınıza dönebilmeniz mümkündür. Bilindiği gibi estetik operasyonların hemen hemen hepsi basit hızlı çözümler ile sonlanmaktadır. Keza hastanın kısa bir sürede yaşantısına dönmesi de bunlara en büyük örnektir. Popo estetiği operasyonunda da bireylerin hızla iyileşmesi söz konusudur. Ancak bazı durumlarda bireylerin yapılarına, sağlık durumlarına ve çevre şartlarına göre bu süreç farklılık göstermektedir. Genel itibari ile işlem sonrası 7 ila 15 gün sonrasında normal yaşantıya dönebilmek mümkündür.

Bu operasyonda dikiş atılmamasından kaynaklı oturup, kalkmanızda herhangi bir sorun olmayacaktır. Ağrınızın ve sanıcınızın minimum düzeyde olması beklenmektedir. Tabii ki burada asıl belirleyici operasyonun ne amaçla yapıldığı ve ne boyutlarda bir operasyon gerçekleştiğidir. Ayrıca operasyon sonrasında özel bir durum bulunmuyorsa bandaj takma zorunluluğunuzda yoktur.

Uzman doktorlar operasyondan hemen sonra normal yaşantıya dönülmemesi gerektiğini altını çizmektedir. Özellikle ağır işler yaparken ve kişinin kendini zorlayabileceği tüm işlerden uzaklaşması gerektiğini önermişlerdir. İşlem sonrası gözlemlenen ve hastalara yapılan en önemli uyarı şudur: Hasta ne kadar çok dinlenirse o kadar hızlı iyileşir. Bu yüzden doktorunuzun sizin için yaptığı uyarıları ve süreçle ilgili önerilerini dikkate alın.

İngilizce dilindeki makalelerimiz için diğer sitemizi ziyaret edebilirsiniz. https://tunctiryaki.co.uk/

Meme estetiği yazmızı ziyaret edebilirsiniz.