LUMECCA


Lumecca, cilt rengini iyileştirmek, cilt düzensizliklerini azaltmak ve daha genç bir görünüm elde etmek için en iyi çözümlerden biridir.

Lumecca, pigmentli ve vasküler lezyonları tedavi eden en güçlü yoğun atımlı ışıktır (IPL). Lumecca, IPL tedavisiyle yüze bakım yapan fototermoliz yöntemini kullanarak çalışır.

Sonuçlarımdan çok memnunum, arkadaşlarım harika göründüğümü söylüyorlar! Tunç Tiryaki’nin çok yetenekli bir doktor olduğuna inanıyorum. İlk birkaç gün yemek yemek biraz zordu ve hafif rahatsızlık ve şişlik oldu. Gerçek sonuçları görmek zaman alıyor ama ona çok güvendim ve harika dudaklarım oldu.

 

Realself Hasta Yorumu

LUMECCA’NIN KULLANIM ALANLARI NELERDİR?


  • Yaşlılık lekeleri(kırmızı/kahverengi pigmentasyon)
  • Güneş hasarı
  • Vasküler lezyonlar (örümcek damarlar)
  • Porto şarabı lekesi
  • Bacak telenjiektazileri (kılcak damar genişlemesi)
  • Rosacea
  • Çiller

Lumecca uygulaması sonrasında hastalar
ciltlerinin renginde ve parlaklığındaki gelişmeleri önemli ölçüde fark ederler.

LUMECCA

lumecca

LUMECCA HANGİ BÖLGELERİN TEDAVİSİNDE KULLANILIR?

Lumecca vücudun her bölgesinde kullanılabilir. En yaygın kullanım alanları güneşe maruz kalan bölgelerdir. Bunlar genellikle yüz, boyun, dekolte, bacak, el üzeri ve kolları içerir.

İŞLEM ÖNCESİ YAPILMASI GEREKENLER NELERDİR?

Tedaviden 1 ay önce direkt ya da aşırı güneşe maruz kalmaktan veya bronzlaşmaktan kaçınılması önemlidir.

LUMECCA TEDAVİSİ SIRASINDA YADA SONRASINDA NE BEKLEMELİYİM?

Tedavi sırasında Lumecca’dan çıkan parlak ışıklar size hafif bir ışık patlaması hissi verecektir. Tedaviden sonra ciltte kızarıklık ve hafif ısınma hissi normaldir ve genellikle 1 saat içerisinde geçer. İşlem sonrasında 24-48 saat içinde leke pigmentlerinizin koyulaştığını görebilirsiniz. Takip eden 1 hafta içerisinde ise cilt tonu koyuluğundaki son evre olan, pigmentli lezyonların pul pul dökülme evresi görülecektir. Vasküler lezyonların tedavilerinden sonra; damarların beyazladığını ve kaybolduğunu ya da birkaç gün sonra kaybolacak renk değişimini gözlemleyebilirsiniz.

LUMECCA TEDAVİSİ KAÇ SEANSTA TAMAMLANIR?

Cilt görünümündeki iyileşme ilk seanstan itibaren fark edilir. İlerleyen seanslarda daha da iyi sonuçlar görülecektir.

Tedavinin şekli; cilt hasarının ciddiyetine, tedavinin tipine (vasküler, güneş hasarı vs) ve enerji ayarlarına bağlıdır.

LUMECCA TEDAVİSİNİN ETKİLERİ NE ZAMAN GÖRÜLÜR?

Güneş hasarı ve cilt tonuyla ilgili tedavilerin sonuçları ilk seansı takiben birkaç gün sonra görülür. Cilt, tedaviden 1-2 hafta sonra en görünür sonuçlarla, zamanla daha genç ve daha parlak görülmeye devam edecektir. Birden fazla IPL tedavisi almak ise elde edilecek sonuca olumlu katkıda bulunacaktır. Örümcek damarlar ya da bacak damarları gibi vasküler tedavilerde sonuçlar 2 haftaya kadar hızlıca görülebilir.

LUMECCA UYGULAMASININ HERHANGİ BİR YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

Çoğu hasta herhangi bir yan etki yaşamaz. Görülebilecek herhangi bir cilt reaksiyonu genellikle birkaç saat içerisinde düzelir. Tedaviden hemen sonra hastalar güneş ışığına karşı hassasiyet hissedebilirler. Doğrudan güneş ışığından kaçınılması tavsiye edilir.

HASTA YORUMLARI


LUMECCA HAKKINDA BİLGİ AL


SIKÇA SORULAN SORULAR


Hyaluronik asit bazlı dolgunun sıklıkla kullanıldığı alanlar:

-Yanak ve elmacık kemiklerine uygulanarak yüzün ideal oranlara sahip hale getirilmesi,
-Nazolabial çizgilere (burun kenarında dudak köşelerine inen çizgilere) uygulanarak bu bölgenin doldurulması,
-Dudak üstü çizgilerinin (sigara çizgilerinin) giderilmesi,
-Göz kenarı çizgilerinin (kaz ayaklarının) azaltılması,
-Kaş ortası çizgilere (kaş çatma çizgisine) müdahale ederek yüzde oluşan kızgın ifadenin yok edilmesi,
-Dudak hacminin arttırılması,
-Göz altının iyileştirilmesi,
-Çenenin yeniden yapılandırılması,
-Burun deformasyonlarının düzeltilmesi,
-Yüz geneline lifting etkisi verilmesidir.

Bu konu hakkında yapılan araştırma sonuçları ile kanıtlanmış bir bulgu olmasa da hamilelerin ve emziren kişilerin dolgu yaptırması önerilmez.

Hyaluronik asit bazlı dolgu işlemi sırasında, uygulama öncesinde kullanılan anestezik kremler sayesinde hiç bir acı ya da ağrı hissedilmez.

Dolgu işleminin yapıldığı gün, spor aktiviteleri, cilt bakımı ve diş tedavisi yaptırılması önerilmez. İşlem sonrasında bir kaç saat makyaj yapılması tavsiye edilmez. İşlemi takip eden gece sırt üstü yatılması tavsiye edilir. Yeme-içme konusunda herhangi bir kısıtlama bulunmaz.

Hyaluronik asit, insan vücudunda bulunan bir madde olduğu için, hyaluronik asit dolgularının alerjik reaksiyon oluşturma riski bulunmaz. Uygulamada önemli olan, doğru doktor tarafından, doğru oranda ve uygun hastaya yapılmasıdır.

Dolgu yaptırmak için belirlenmiş herhangi bir minimum yaş sınırı bulunmamaktadır. Kişinin ihtiyacına ve uzman doktorun görüşüne göre belirlenir.

Düzenli olarak yapılan dolgu, statik kırışıklıkların uzun vadede engellenmesine yardımcı olur.

Dolgu işlemi sonrasında tercih edilen sonuç, kişinin yüz ifadesini değiştirmeyecek doğal sonuçlar elde etmektir.

Işık dolgusu da temelde hyaluronik asit bazlı bir dolgudur.Işık dolgusu yaptıranlar özellikle göz altında çukur olan görünümün düzeltmesini hedefleyen kişilerdir. Işık dolgusu, uygulandığı bölgede göz altına aydınlatıcı bir etki sağladığı için bu isimle anılır. Hyaluronik asit bazlı ışık dolgusunun diğer hyaluronik asit bazlı dolgulardan farkı, yoğunluğu ve çapraz bağlarıdır. Işık dolgusu göz çevresi için özel bileşenler ile üretilmiş bir dolgu türüdür.

Dolgu işleminin fiyatları uygulama yapılan bölge ve kullanılan dolgu miktarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Hyaluronik asit bazlı dolgular ve ücretleri hakkında bilgi ve randevu almak için kliniğimize ulaşabilirsiniz.

+90 212 282 95 95

Vişnezade, Acısu Sokak No:16/1, 34357

 Maçka/İstanbul

+44 7552 239 903

120 Sloane Street, Chelsea

London SW1X 9BW

+90 212 282 95 95

Vişnezade, Acısu Sokak No:16/1, 34357

 Maçka/İstanbul

+44 7552 239 903

120 Sloane Street, Chelsea

London SW1X 9BW