MEMEDE KÖK HÜCRE TEDAVİSİ


Kök hücre uygulaması ile hem fazla yağlarınızdan kurtulur, hem de dolgun ve diri memelere sahip olursunuz.

Yağ dokusundan elde edilen kök hücreler artık meme estetiğinde de sıkça kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem ile bir taraftan kişide belirli bölgelerde bulunan fazla yağlar alınarak bölgesel incelme sağlanırken, diğer taraftan da hedeflenen meme büyütme veya meme rekonstrüksiyonu gerçekleştirilir.

2 yıl önce meme rekonstrüksiyonu için kök hücre tedavisi gördüm. Kararımdan önce 4 plastik cerrahı ziyaret ettim ve sonunda Tunç Bey’e güvendim. Kararım için çok mutluyum. Gerçekten o en iyisidir. Doktoruma teşekkürler!

Realself Hasta Yorumu

MEMEDE KÖK HÜCRE TEDAVİSİ NEDİR ?


Yeterli yağ dokusu bulunan kişilerde, meme büyütme ve meme kanseri sonrası memenin bir bölümü ya da tümü alınmış olan hastalarda meme rekonstrüksiyonu için uygulanır.
 Kök hücre tedavisi meme estetiğinde yıllardır kullanılan bir yöntemdir. İyileşme süreci ve hastaya sağladığı konfor ve estetik ele alındığında diğer yöntemlere göre avantajları bulunur. En iyi sonuç alınan hasta grubu, emzirme sonrasında limitli meme hacmi kaybı olan hastalar ve rekonstrüksiyon yapılan meme kanseri hastalarıdır.

Hastane ortamında genel anestezi veya sedasyon altında uygulanır.
Genellikle hastanede kalınmasını gerektirmez.
 

Ne kadar sürer?

Öncelikle hastadan yeterli miktarda yağ alınması 30-60 dakika sürer. Alınan yağların kök hücreden zengin hale getirilmesi 60 dakika, hastanın meme bölgesine uygulanması ise 30 dakika sürer. Yani kök hücre ile meme büyütme veya meme rekonstrüksiyonu işlemi toplamda ortalama 2 saat sürer.

Etkileri ne zaman görülmeye başlar?

Kök hücre ile meme büyütme veya meme rekonstrüksiyonunun etkileri işlem sonrasında hemen görülür. Ancak konulan dokunun %50’si erir ve kalıcı sonuç ortalama 1-1.5 ay sonra ortaya çıkar.

Meme büyütme ve meme rekonstrüksiyonunda kök hücre tedavisi nasıl uygulanır?

Yağ dokusu insan vücudunda fazlasıyla bulunur ve içerisinde milyonlarca kök hücre bulundurur. Yağ dokusundan elde edilen kök hücreler artık meme estetiğinde de sıkça kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem ile bir taraftan kişide belirli bölgelerde bulunan fazla yağlar alınarak bölgesel incelme sağlanırken, diğer taraftan da hedeflenen meme büyütme veya meme rekonstrüksiyonu gerçekleştirilir. Yeterli yağ miktarı bulunan hastalarda bu yöntem ile kalıcı ve başarılı sonuçlar elde etmek mümkündür.

Tedavi sonrasında nasıl bir etki görülür?

Meme büyütme ve meme rekonstrüksiyonunda uygulanan kök hücre tedavisi sonucunda son derece doğal, gerçek meme dokusundan ayırt edilemeyen, hiçbir kesi ve dikiş olmadığı için izsiz bir sonuç alınır. Hasta memnuniyeti çok yüksek işlemlerdir.

Meme rekonstrüksiyonu için kök hücre tedavisi kimlere yapılabilir?

Yağdan elde edilen kök hücreler ile meme rekonstrüksiyonu çeşitli nedenler ile meme büyütme işlemi gereken durumlarda ve kanser sebebi ile memesinin tamamı ya da bir kısmı alınmış kişilerde sıkça uygulanan bir yöntemdir.

HASTA YORUMLARI


MEMEDE KÖK HÜCRE TEDAVİSİ HAKKINDA BİLGİ AL


SIKÇA SORULAN SORULAR


Emzirmeye engel değildir. Doku nakli meme glandı içine değil, cilt altı yağ dokusuna yapılacağından emzirmeyle bir ilgisi bulunmaz.

Alt-üst yaş sınırı bulunmaz. Uzman bir doktor ile gerçekleştirilecek görüşme sonrasında bu uygulama için kişinin uygun olup olmadığı belirlenebilir.

Hastanın kanser ile ilgili bütün tedavilerinin tamamlanmasını takiben gerekli kontroller yapıldıktan sonra kök hücre ile meme rekonstrüksiyonu gerçekleştirilir.

Memenin normal yaşlanma sürecini yavaşlatmakla birlikte sarkmayı tamamen engelleyemez.

Operasyon öncesinde iki meme arasında asimetri varsa, işlem sonrasında eşitlik sağlanır. Operasyon öncesinde herhangi bir asimteri bulunmuyorsa, sonrasında da bir değişiklik olmaz.

Silikon operasyonları hala meme büyütme ameliyatlarının altın standardıdır. Ancak göğüslerinde minimal bir dolgunlaşma isteyen ve zaten kurtulmak istediği yağ bölgeleri olan hastalarda kök hücre ile meme büyütme tercih edilecek bir yöntemdir.

Genellikle hastanede kalınması gerekmez.

Binlerce hasta üzerinde yapılan yüzlerce karşılaştırmalı çalışma, doku nakli yapılan hastalarda meme kanseri riskinde hiçbir artış göstermemiştir.

Tedavi fiyatları kök hücrenin uygulanacağı hastanın, uzman doktorlar tarafından muayene edilmesi sonucu belirlenip, hastadan hastaya değişiklik gösterir. Kök hücre tedavileri hakkında bilgi ve randevu almak için kliniğimize ulaşabilirsiniz.

+90 212 282 95 95

Vişnezade, Acısu Sokak No:16/1, 34357

 Maçka/İstanbul

+44 7552 239 903

120 Sloane Street, Chelsea

London SW1X 9BW

+90 212 282 95 95

Vişnezade, Acısu Sokak No:16/1, 34357

 Maçka/İstanbul

+44 7552 239 903

120 Sloane Street, Chelsea

London SW1X 9BW