MİKRO YÜZ GERME


Genel anestezi almadan, basit bir işlem ile 20 dakikada 5 sene öncenize döneceksiniz.

Mikro yüz germe, 35 yaş sonrası kaşlar, orta yüz ve boynunda hafif sarkmaları başlamış olan fakat yüz germe ameliyatı için yeterli sarkması olmayan kişiler için uygundur. Eskiden bu hasta grubuna önerilebilen bir operasyon yoktu. Yüz germe için yeterli sarkmaları olmamasına rağmen, yüzdeki deformasyon, dolgu ve botox gibi cerrahi olmayan işlemler ile giderilemiyordu. Günümüzde ise Mikro yüz germe yöntemi ile, bu yaş grubundaki hastalar en az 5 sene geri giderek yaş almaya buradan devam ederler.

Dr. Tiryaki’yi birçok ameliyatının sonucunu gören doktor arkadaşlarımdan duymuştum. Bu nedenle, ona gideceğim zaman aklımda hiçbir soru işareti yoktu. Ameliyat sonuçlarının mükemmel olduğunu biliyordum ama Dr. Tiryaki aynı zamanda çok nazik, açık ve ilgili bir doktordu. Ben tam bir  yüz germe ameliyatı için erken yaşta olduğumdan dolayı, bana kendine has yüz germe tekniği olan mikro germe ve yağ enjeksiyonunu uyguladıktan sonra yüzümün üst kısmına botoks uyguladı. Sonuçların bu kadar iyi olacağını ve bu kadar doğal olacağını tahmin bile etmemiştim. Hayatımda gördüğüm en iyi, en doğal görünümlü yüz germe ameliyatıydı. Hasta, hasta yakını ve doktor olarak Dr. Tiryaki’yi herkese tavsiye ediyorum. Kendisine ve tüm ekibine minnettarım.

.Realself Hasta Yorumu

MİKRO YÜZ GERME NEDİR?


Mikro yüz germe bir çeşit kapalı yüz germe yöntemi olarak adlandırılabilir. Bu ameliyatta küçük bir kesiden girilerek içerideki doku yukarı çekilir ve dikilir. Mikro yüz germe, yanaklardaki sarkmalarda, boyundaki sarkmalarda ve çene kenarındaki sarkmalarda sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Mikro yüz germe ameliyatlarını (yurt dışında kullanılan adı ile Endolifting yöntemini) iple yüz germe, yüz asma, ataçlar, örümcek ağı yüz germe ve benzeri uygulamalar ile karıştırmamak gerekir. Bu uygulamalarda cildin altına küçük askılar yerleştirilir ve birkaç ay sonra etkileri geçer.

Mikro yüz germe yüzde yaşlanma belirtilerini 

ortadan kaldırmanın en konforlu yöntemlerindendir

Mikro Yüz germe ameliyatı nasıl yapılır ?

Mikro yüz germe uygulamasında aslında cilt altı dokuları, yüz gerdirme operasyonlarında olduğu gibi eski yerlerine alınarak sağlam bir bölgeye dikilir. Mikro yüz germe uygulaması sonrasında izsiz, kalıcı ve doğal sonuçlar almak mümkündür. Mikro yüz germe yöntemi ile şakaklar, çene kenarı, yanaklar ve boyun askılanabilir.

Mikro Yüz germe ameliyatı ne kadar sürer?

Uygulama genel anestezi gerektirmez, sedasyon ve lokal anestezi altında yapılır. Mikro yüz germe ameliyatı ortalama 20-30 dakika sürer. Yüzdeki dokular açılmadığı için hasta hızla iyileşir ve kısa sürede normal hayatına dönebilir. İz bırakmadan yapılan bu uygulama aşırı cilt sarkıklıkları ya da cilt elastikiyetinin iyi olmadığı durumlarda yeteri kadar efektif olmayabilir. Dolayısı ile bu yöntem genç hastalara, yani 35-50 yaş arasında uygulanır.

Mikro Yüz germe ameliyatı sonrasıda normal hayata ne zaman dönülür ?

Mikro Yüz germe ameliyatı sonrasında hasta günlük hayatına 3-4 gün içerisinde geri döner.

Mikro Yüz germe ameliyatının avantajları nelerdir ?

Mikro Yüz germe ameliyatının en önemli avantajlarından biri genel anestezi gerektirmeden sedasyon altında yapılmasıdır. Sedasyon altında yapılması, hastanede kalmayı gerektirmez ve iyileşme sürecini hızlandırır. Diğer bir avantajı ise hiçbir iz kalmamasıdır. Mikro Yüz germe ameliyatları sıklıkla yağ enjeksiyonları ile birlikte de uygulanır.

HASTA YORUMLARI


– 35-50 yaş arasında limitli sarkması olan hastalarda uygulanır.
– Genel anestezi almadan, sedasyon ve lokal anestezi ile yapılır.
– İşlem süresi 20-45 dakikadır.
– Aynı gün eve dönülür.
– Büyük kesiler yoktur, iz kalmaz.
– Ağrı şikayeti olmaz, olduğu taktirde basit ağrı kesiciler ile giderilir.
– Oluşabilecek ödem ve morluklar 5-7 gün içerisinde iyileşir.

BİLGİ AL


Sıkça Sorulan Sorular


Ameliyattan 3 hafta öncesinde aspirin ve kan sulandırıcı ilaçların kullanımını bırakmak tüm ameliyatlarda olduğu gibi Mikro yüz germe ameliyatında da gereklidir.

Mikro yüz germe uygulaması sedasyon ve lokal anestezi veya sadece lokal anestezi ile yapılabilir. Bu uygulama hastanede kalmayı gerektirmez, hasta aynı gün, işlemden birkaç saat sonra evine dönebilir. İşlem sonrası, özellikle ilk 2 gün bölgede bir şişlik olabilir. Uygulama bölgesi işlemin hemen ertesi günü yıkanabilir ve nemlendirici ya da morarmayı giderici kremler kullanılabilir.

Mikro yüz germe ameliyatlarında amaç yeni bir yüz şekli yaratmak değil, zamanla yer değiştirip deforme olan dokuları onarmak ve hasta yüzüne uygun olan ideal sonuca ulaştırmaktır.

Mikro yüz germe ameliyatı hastanın ihtiyacı doğrultusunda farklı operasyonlar ile de birleştirilerek uygulanabilir. (Göz kapağı ameliyatı, boyun germe, yağ enjeksiyonları, kök hücre vb.

Mikro yüz germe ameliyatı boyun ve çene hattı için yapılmış ise kulak arkasında 1-2 gün, basit ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilen ağrı hissi olur. 1-2 gün içerisinde kendiliğinden geçer

+90 212 282 95 95

Vişnezade, Acısu Sokak No:16/1, 34357

 Maçka/İstanbul

+44 7552 239 903

120 Sloane Street, Chelsea

London SW1X 9BW

+90 212 282 95 95

Vişnezade, Acısu Sokak No:16/1, 34357

 Maçka/İstanbul

+44 7552 239 903

120 Sloane Street, Chelsea

London SW1X 9BW