Mikrolifting – Yüz Gerdirme

Mikrolifting – Yüz Gerdirme

Yüz gerdirme ameliyatı, yüz sarkması şikayeti olan kişilerde tercih edilir.Yüz gerdirme ameliyatı, en doğal görünüme sahip olmak için cildinizdeki..

Genel anestezi almadan, basit bir işlem ile 20 dakikada 5 sene öncenize döneceksiniz.

– 35-50 yaş arasında limitli
sarkması olan hastalarda uygulanır.
– Genel anestezi almadan,sedasyon
ve lokal anestezi ile yapılır.
– İşlem süresi 20-45 dakikadır.
– Aynı gün eve dönülür.
– Büyük kesiler yoktur, iz kalmaz.
– Ağrı şikayeti olmaz, olduğu
taktirde basit ağrı kesiciler
ile giderilir.
– Oluşabilecek ödem ve morluklar
5-7 gün içerisinde iyileşir.

 A

Genel anestezi almadan, basit bir işlem ile 20 dakikada 5 sene öncenize döneceksiniz.

– 35-50 yaş arasında limitli sarkması olan hastalarda uygulanır.
– Genel anestezi almadan, sedasyon ve lokal anestezi ile yapılır.
– İşlem süresi 20-45 dakikadır.
– Aynı gün eve dönülür.
– Büyük kesiler yoktur, iz kalmaz.
– Ağrı şikayeti olmaz, olduğu taktirde basit ağrı kesiciler ile giderilir.
– Oluşabilecek ödem ve morluklar 5-7 gün içerisinde iyileşir.

 

Mikro-Lift & Yüz Gerdirme ameliyatı nedir?

Orta ve alt yüzdeki sarkmalar, zaman içinde yüz kemiklerinin erimeye başlaması ile birlikte cildin destek dokularının azalması ve yerçekimi ile sarkmaya başlaması olarak açıklanabilir. Sarkmanın çok ilerlemediği 30-40’lı yaşlar ve orta dereceli sarkmalarda, dokular eski yerlerine alınıp sabitlenebilir. Bu yöntemin adı Mikro-Lift’tir.

Mikro-Lift ameliyatlarını (yurt dışında kullanılan adı ile Endolifting yöntemini) iple yüz germe, yüz asma, ataçlar, örümcek ağı yüz germe ve benzeri uygulamalar ile karıştırmamak gerekir. Bu uygulamalarda cildin altına küçük askılar yerleştirilir ve birkaç ay sonra etkileri geçer. Mikro-Lift ise bir çeşit kapalı yüz germe yöntemi olarak adlandırılabilir. Bu ameliyatta küçük bir kesiden girilerek içerideki doku yukarı çekilir ve dikilir. Bu kalıcı bir yöntemdir. Mikro-Lift, yanaklardaki sarkmalarda, boyundaki sarkmalarda ve çene kenarındaki sarkmalarda sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır.

Mikro-Lift & Yüz Gerdirme ameliyatı kimlere uygulanır?

Yıllar içerisinde oluşan yaşlanma belirtileri genel inanışın aksine cilt sarkması ve yağ dokusundaki azalmalar sonucunda değil, yüzü yerinde tutan iki tane arkın yani elmacık kemiği arkının ve çene kemiği arkının küçülerek geriye doğru gitmesinden kaynaklanır. Böylece cilt sarkar ve yaşlanma belirtileri görülmeye başlar.

Mikro-Lift, 35 yaş sonrası kaşlar, orta yüz ve boynunda hafif sarkmaları başlamış olan fakat yüz germe ameliyatı için ise yeterli sarkması olmayan kişiler için uygundur. Eskiden bu hasta grubuna önerilebilen bir operasyon yoktu. Yüz germe için yeterli sarkmaları olmamasına rağmen, yüzdeki deformasyon, dolgu ve botox gibi cerrahi olmayan işlemler ile giderilemiyordu. Günümüzde ise Mikro-Lift yöntemi ile, bu yaş grubundaki hastalar en az 5 sene geri giderek yaş almaya buradan devam ederler.

Mikro-Lift & Yüz Gerdirme ameliyatı nasıl yapılır?

Mikro-lift uygulamasında aslında cilt altı dokuları, yüz germe operasyonlarında olduğu gibi eski yerlerine alınarak sağlam bir bölgeye dikilir. Mikro-Lift uygulaması sonrasında izsiz, kalıcı ve doğal sonuçlar almak mümkündür. Mikro-lift yöntemi ile şakaklar, çene kenarı, yanaklar ve boyun askılanabilir.

Mikro-Lift & Yüz Gerdirme ameliyatı ne kadar sürer?

Uygulama genel anestezi gerektirmez, sedasyon ve lokal anestezi altında yapılır. Mikro-Lift ameliyatı ortalama 20-30 dakika sürer. Yüzdeki dokular açılmadığı için hasta hızla iyileşir ve kısa sürede normal hayatına dönebilir. İz bırakmadan yapılan bu uygulama aşırı cilt sarkıklıkları ya da cilt elastikiyetinin iyi olmadığı durumlarda yeteri kadar efektif olmayabilir. Dolayısı ile bu yöntem genç hastalara, yani 35-50 yaş arasında uygulanır.

Mikro-Lift & Yüz Gerdirme ameliyatının avantajları nelerdir?

Mikro-Lift ameliyatının en önemli avantajlarından biri genel anestezi gerektirmeden sedasyon altında yapılmasıdır. Sedasyon altında yapılması, hastanede kalmayı gerektirmez ve iyileşme sürecini hızlandırır. Diğer bir avantajı ise hiçbir iz kalmamasıdır. Mikro-Lift ameliyatları sıklıkla yağ enjeksiyonları ile birlikte de uygulanır.

Mikro-Lift & Yüz Gerdirme ameliyatı sonrasında normal hayata ne zaman dönülür?

Mikro-Lift ameliyatı sonrasındahasta günlük hayatına 3-4 gün içerisinde geri döner.

Sıkça Sorulan Sorular

Ameliyattan 3 hafta öncesinde aspirin ve kan sulandırıcı ilaçların kullanımını bırakmak tüm ameliyatlarda olduğu gibi Mikro-Lift ameliyatında da gereklidir.

Mikro-lifting uygulaması sedasyon ve lokal anestezi veya sadece lokal anestezi ile yapılabilir. Bu uygulama hastanede kalmayı gerektirmez, hasta aynı gün, işlemden birkaç saat sonra evine dönebilir. İşlem sonrası, özellikle ilk 2 gün bölgede bir şişlik olabilir. Uygulama bölgesi işlemin hemen ertesi günü yıkanabilir ve nemlendirici ya da morarmayı giderici kremler kullanılabilir.

Mikro-Lift ameliyatlarında amaç yeni bir yüz şekli yaratmak değil, zamanla yer değiştirip deforme olan dokuları onarmak ve hasta yüzüne uygun olan ideal sonuca ulaştırmaktır.

Mikro-Lift ameliyatı hastanın ihtiyacı doğrultusunda farklı operasyonlar ile de birleştirilerek uygulanabilir. (Göz kapağı ameliyatı, boyun germe, yağ enjeksiyonları, kök hücre vb.)

Mikro-Lift ameliyatı boyun ve çene hattı için yapılmış ise kulak arkasında 1-2 gün, basit ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilen ağrı hissi olur. 1-2 gün içerisinde kendiliğinden geçer

2 thoughts on “Mikrolifting – Yüz Gerdirme”

    1. Merhaba Figen Hanım, kişiye özel teknikler kullanıldığı için fiyat bilgisi verilememektedir. Sizi en kısa zamanda kliniğimizde ağırlamak isteriz. İyi günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir