POPO (KALÇA) ESTETİĞİ


Vücudunuz ile orantılı, dikkat çeken sıkı kalçalara sahip olacaksınız.

Kalçada da, yüzde ve göğüste olduğu gibi zaman içinde doku kaybı oluşur ve sarkma olur. Bu tarz vakalarda 2 grup hasta vardır: Birinci grupta yeterli doku olmasına rağmen popo aşağı inmiştir. İkincide ise doku yetersizliği vardır. Kalça büyütme için günümüzde kullanılan pek çok farklı yöntem bulunur.

Ameliyat olmakla ilgili endişelerim vardı fakat Dr. Tiryaki ile görüştükten sonra olmaya karar verdim. Çok kibar ve profesyonel bir cerrah. Ameliyatım çok hızlı ve kolaydı. İyi ki yaptırmışım diyorum. Dr. Tiryaki’ye teşekkürler!

Realself Hasta Yorumu

Popo (Kalça) estetiği nasıl yapılır?


Doku kaybı olan popolarda, popo büyütme için yeni yöntemler geliştirilmiştir. Bu yöntemlerden biri hazır dolgularla doku kaybını telafi etmektir. Bunlar, yüz için kullanılan organik yüz dolguların vücutta kullanılanlarıdır. Avantajları ise iğnelerle 10 dakikada enjekte edilmesi, eriyebilmesi, organik bir madde oluşu ve alerji yapmamasıdır.
Diğer bir yöntem ise, hastanın kendi dokusunu kullanmaktır. Bu yöntemde hastanın kendi dokusu alınır. Yani hastanın yağ fazlası bulunan bölgesindeki yağ dokusu lazer lipo ile alınıp, poposunun üst kısmına enjekte edilerek bu bölgede hacim sağlanır. Aynı işlem kök hücreden zenginleştirilmiş yağ doku ile de gerçekleştirilebilir. Eski tekniklerde enjekte edilen yağların yüzde 10’luk kısmı ömür boyu kalıcı olurken, kök hücreden zenginleştirme dediğimiz yöntemde yüzde 60’lık kısmı ömür boyu kalıcı olur. Eğer hastada yeterli miktarda yağ yok ise, bu durumda dışarıdan yerleştirilecek bir implant tercih edilir.
İmplant yerleştirilerek gerçekleştirilen popo estetiğinde, poponun anatomik yapısına uygun implantlar seçilir. Bunlar poponun boşluklarını ve kenarlarını dolduracak özel implantlardır. Deri altına değil, popo kasının altına yerleştirilirler. Bu teknik ile deri altında kenarları, köşeleri belli olan bir implant görüntüsü oluşmaz. Bu yöntem sayesinde silikonlar istenilen yerde daha sağlam ve doğal dururlar. Uygulamada, gluteal fold yani her iki kalça kası arasındaki çizgiden girilerek yapılan 3-4 cm’lik bir kesi kullanılır. İmplantlar endoskop yardımı ile yerleştirildiği için hem cilt kesisi kısa tutulur, hem ameliyat güvenle yapılır, hem de operasyon süresi ortalama 40-60 dakikadır.

Gelişen teknikler sayesinde kalça estetiği ameliyatları,

ortalama 40-60 dakika içerisinde tamamlanır.

Popo (Kalça) estetiği ameliyatı sonrasında normal hayata ne zaman dönülür?

Uygulanacak işleme göre süre değişkenlik gösterse de ameliyattan en geç 1 hafta sonra kişi günlük hayata rahatlıkla geri döner.

Genel olarak tüm ameliyatlarda olduğu gibi popo estetiği ameliyatı öncesinde de kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durmak, alkol ve sigara kullanımını mümkün oldukça azaltmak ve en ideali son günlerde hiç kullanmamak bu işlem için de tavsiye edilir.

HASTA YORUMLARI


– Popo hacminin yetersiz olduğu veya sarkmaların olduğu durumlarda uygulanır.
– Genel anestezi ya da sedasyon altında yapılır.
– Ameliyat ortalama 40-60 dakika sürer.
– 4-5 gün içerisinde normal hayata dönülür.

KALÇA ESTETİĞİ HAKKINDA BİLGİ AL


SIKÇA SORULAN SORULAR


Ameliyattan sonra dikkat edilmesi gereken unsurlar uygulanan işleme göre değişir. Eğer implant kullanıldıysa veya liposucton yöntemi ile yağ enjeksiyonu yapıldıysa ameliyattan sonra korse giyilmesi gerekir. İmplant sonrasında hastaların yüz üstü yatmaları ve oturup kalkarken dikkatli olmaları dışında bir bakım gerekmez. Eğer ameliyatta popo protezi kullanıldıysa, hasta kalçadan hiçbir zaman enjeksiyon yaptırmamalıdır.

Eğer implant ile popo estetiği gerçekleştirilirse kalça arasında insizyonun yapıldığı yerde 3-4 cm uzunluğunda bir kesi izi olur. Diğer yöntemler ile gerçekleştirilen popo estetiği işlemlerde enjeksiyon yöntemi kullanıldığı için herhangi bir iz kalmaz.

Popo estetiği için gerekli olan yağ dokusu kişinin vücudunda fazla yağ bulunan herhangi bir bölgeden alınabilir. Özellikle karın, bel, basen, bacak içi ve diz içinden alınması tercih edilir.

Popo estetiği özellikle düz, sarkmış, asimetrik, vücut oranına göre küçük ya da kilo verme sonucunda doğal şeklini kaybetmiş popoya sahip kişiler için uygundur. Popo estetiği için hangi yöntemin tercih edilmesi gerektiğine doktor muayenesi sonucunda karar verilir.

+90 212 282 95 95

Vişnezade, Acısu Sokak No:16/1, 34357

 Maçka/İstanbul

+44 7552 239 903

120 Sloane Street, Chelsea

London SW1X 9BW

+90 212 282 95 95

Vişnezade, Acısu Sokak No:16/1, 34357

 Maçka/İstanbul

+44 7552 239 903

120 Sloane Street, Chelsea

London SW1X 9BW