RİNOPLASTİ


Yüzünüze en yakışan, en doğal görünümlü buruna sahip olacaksınız.

Burun, kemik ana-yapı ve kıkıdak burun ucundan oluşur. Kemik problemleri olan hastalarda tam bir burun estetiği ameliyatı gerekirken, sadece burun ucu şeklinden şikayetçi hastalarda burun askısı veya burun ucu girişimleri – tip-plasti, hastanın karakterini tam değiştirmeyen, hem kalıcı, hem genel anestezi, alçı gerektirmeyen, hem de morarma olmadan 2-3 gün içinde işinize gücünüze dönebileceğiniz bir işlemdir.

Yaklaşık bir yıl önce burun estetiği ameliyatı oldum ve resmen hayatımı değiştirdi. Dr. Tiryaki çok nazikti ve elbette çok profesyoneldi. Ameliyat öncesinde gergindim ama beni çok rahatlattı. Tunç Tiryaki tanıdığım en iyi doktor. Beni bu hale getirdiğiniz için teşekkür ederim.

Realself Hasta Yorumu

RİNOPLASTİ – BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI NEDİR ?


Kemik problemi olanlarda estetik rinoplasti burun boyutlarını düzeltmek, burun ucunu yeniden şekillendirmek, burunda bulunan tümseği azaltmak gibi işlemler sayesinde yüz ve burunun uyumunu artırmak amacıyla uygulanabilir.

Bu değişikliklerin biri veya hepsi tek burun estetiği ameliyatı ile gerçekleştirilebilir

aynı anda solunum problemlerini de ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir.

 

Kimimiz burnumuzu tamamen değiştirmek isteriz kimimiz ise genel olarak burun şeklinden çok şikayetçi değilizdir
sadece küçük düzeltmeler bizi mutlu edebilir.

Rinoplasti – Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır ?

Öncelikli olan, hastanın burun şekline göre nasıl bir burun ameliyata ihtiyacı olduğunu saptamaktır. Burunun kemik kısmında çok ciddi problemi olmayan, ya da burnunun çok değişmesini istemeyen hastalar sadece burun ucu ameliyatları ile narkoz almadan ve alçı kullanılmadan istedikleri sonucu ulaşabilir.

Dolayısı ile her hastaya aynı burun estetiği ameliyatı önerilmez

Rinoplasti – Burun Estetiği Ameliyatı Kimlere ve Kaç Yaşında Yapılabilir ?

Rinoplasti ameliyatı, yüz kemikleri tamamen geliştiği anda yapılabilir (yani ergenlikten sonra). Kızlar için, 16 yaşından sonra, erkekler için 17 yaşından sonra gerçekleştirilebilir. Operasyon sırasında ayrıca solunum problemleri de giderilebilir.

Tüm cerrahi işlemlerde olduğu gibi, hastalar operasyondan üç hafta önce kan sulandırıcı ilaçları kullanmayı bırakmalıdır. İyileşme süresi boyunca oluşabilecek problemleri önlemek için, sigara içenler operasyondan 2-3 hafta önce sigarayı bırakmalıdır. Doktor burun üzerindeki herhangi bir yara veya sivilce konusunda önceden bilgilendirilmelidir.

Rinoplasti ameliyatından sonra, hasta aynı gün eve geri dönebilir ve ameliyattan birkaç saat sonra duş alabilir. Ameliyattan üç ay sonra gözlük takmak mümkündür. Morluklar kaybolduktan sonra yüksek faktörlü güneş kremi kullanılarak gün içerisinde dışarı çıkmak tamamen güvenlidir, bu nedenle plaj tatiline ameliyattan 2 hafta sonrası için izin verilebilir. Ameliyatı takip eden altı ay içerisinde, burnun darbe gibi herhangi olumsuz bir duruma maruz kalmaması için özen gösterilmelidir.

HASTA YORUMLARI


BURUN ESTETİĞİ AMELİYATI İÇİN BİLGİ AL 


SIKÇA SORULAN SORULAR


Rinoplasti ameliyatı ağrılı bir operasyon değildir. Ameliyattan 1-2 gün sonra burundaki silikon ateller çıkarılır, bu sebeple çok az ağrı hissedilebilir. Başka bir ağrı da hissedilmez.

Bu soru en sık sorulan sorulardan biridir. Ameliyat genellikle küçük bir kesikle yapılır ve bu kesiğin atıldığı alan görünmez olduğundan, gözle görülebilir herhangi bir iz yoktur. Dikiş çizgisi zamanla tamamen kaybolur.

Eski Rinoplasti teknikleriyle, burun ucunda düşme, çökme veya deformasyon durumları gerçekleşebilirdi. Bununla birlikte, gelişen Rinoplasti teknikleriyle, bu tür komplikasyonlar nadir olarak görülmektedir. Hasta iyileşme süresi boyunca burun ucuna herhangi bir darbe almadığı sürece, düşme veya çökme olmaz.

Burun ucunun görünümündeki değişiklik, Rinoplasti ameliyatından hemen sonra fark edilir. Flaster 1. hafta içerisinde alındığı zaman burnun genel görünümündeki değişiklik belirginleşir. Bununla birlikte, ödemin tamamen iyileşmesinin 3-6 ay sürdüğünü unutmayın. Tüm cerrahi prosedürler tamamlandıktan sonra dokular 1 yıl boyunca iyileşmeye devam eder.

+90 212 282 95 95

Vişnezade, Acısu Sokak No:16/1, 34357

 Maçka/İstanbul

+44 7552 239 903

120 Sloane Street, Chelsea

London SW1X 9BW

+90 212 282 95 95

Vişnezade, Acısu Sokak No:16/1, 34357

 Maçka/İstanbul

+44 7552 239 903

120 Sloane Street, Chelsea

London SW1X 9BW