Saça Kök Hücre Tedavisi

Saça Kök Hücre Tedavisi

Saça kök hücre tedavisi ile var olan saç tellerinin güçlenmesi ve saç kalitesinin arttırılması hedeflenir. Aynı zamanda saç ekimi ile de kombinlenebilir…

Saçlarınız kendi hücreleriniz ile yenilenerek güçlenir.

Saça kök hücre tedavisi kimlere uygulanır?

Saçta oluşan zayıflıklıkları gidermek ve saç kaybına engel olmayı hedefler. Saçının sağlıklı yapıda olmasını isteyen ve belirtilen etkileri gidermek isteyen herkese uygulanabilir.

Saça kök hücre tedavisi nasıl uygulanır?

Klinik ortamında, uzman ekipler tarafından lokal anestezik kremler kullanarak uygulanır. İşlem sonrasında kişi günlük hayatına rahatlıkla devam eder.

Saça kök hücre tedavisi ne kadar sürer?

Öncelikle hastadan yeterli miktarda yağ alınması 10 dakika sürer. Alınan yağların kök hücreden zengin hale getirilmesi 40-60 dakika, hastanın saç derisine kök hücrelerin uygulanması ise 10 dakika sürer. Yani tedavi işlemi toplamda 1-1.5 saat sürer.

Saça kök hücre tedavisi tekrarlanmalı mı/ ne sıklıkta?

Tedavinin tek sefer uygulanması yeterlidir. Kısa aralıklar ile tekrarlanması gereken bir uygulama değildir.

Saça kök hücre tedavisinin etkileri ne zaman görülmeye başlar?

Tedavinin etkileri uygulamayı takip eden 1 ay içerisinde görülmeye başlar. Etkiler, kök hücrelerin kendilerini yenilemesi ile devam eder.

Saç kaybının nedenleri nelerdir?

Saçlar gerek genetik, gerekse yaş, beslenme, stres ve kozmetik ürünlerin etkileri ile zayıf ve güçsüz hale gelebilir. Erkeklerde saç dökülmesi hormonlar ve genler nedeni ile genellikle şakakların ve tepe bölgesinin açılması ile görülmeye başlarken, kadınlarda belirli bir yaştan sonra saç ayrım yerleri genişler ve saç telleri gözle görülür bir şekilde incelir. Genellikle saç kaybını tetikleyen durumların başlıcaları; fiziksel ve duygusal stres, anemi, polistik over sendromu, hipotirodi gibi sağlık sorunları, Vitamin B ve protein eksikliği, ani kilo kaybı ve kullanılan ilaçlardır. Kök hücre tedavisi, saç dökülmesini önlemek, saçları güçlendirmek ve daha canlı görünmesini sağlamak amacı ile yapılan etkili tedavi yöntemlerinden biridir. Kök hücre uygulaması saç ekme yöntemine alternatif olarak yapılan bir işlem değildir.

Kök hücre tedavisi saça nasıl uygulanır?

Tedavi için öncelikle klinik ortamda hastanın kendi vücudundan uzman bir doktorun belirleyeceği bölgeden yeterli miktarda yağ alınır. Alınan yağ özel işlemlerden geçirilerek hücrelerinin ayrıştırılması sağlanır. Sonrasında kişinin saç derisine lokal anestezik krem uygulanır ve elde edilen kök hücreler saç derisine özel yöntemler ile enjekte edilir.

Saça kök hücre tedavisi sonrasında nasıl bir etki görülür?

Tedavi sonrasında, saçtaki zayıflık azalır, daha gür ve canlı saçlar elde edilir. Tedaviyi takip eden dönemde saç kaybı oranında düşüş görülür.

Saça kök hücre tedavisi kimlere yapılabilir?

Saçında azalma, zayıflama, seyrelme semptomları olan ve mat görünüşlü saçları bulunan herkese uygulanabilir. Kısacası saçı tamamen dökülmemiş, daha sağlıklı saçlara sahip olmak isteyen kişiler için sıklıkla tavsiye edilen bir yöntemdir.

Saça kök hücre tedavisinin faydaları nelerdir?

Tedavi sonrasında enjekte edilen kök hücrelerin etkisi ile saç dokusu kendini daha hızlı yenilemeye başlar. Böylelikle daha canlı, gür ve sağlıklı saçlar elde edilir. Bu yöntem ağır cerrahi operasyonlara gerek kalmadan, hastanın günlük hayatından kopmadan saçların güçlenmesine olanak veren bir yöntemdir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kök hücreler, kişinin kendinden alınarak yine kendine uygulandığı için her yaşa önerilebilecek bir tedavi yöntemidir. Dolayısı ile kişinin kök hücre tedavisine uygun olması şartı ile alt-üst yaş sınırı bulunmamaktadır.

Kök hücreler, hastanın kendi vücudundan elde edilip, yine kendi vücuduna belirli işlemlerden geçtikten sonra enjekte edildiği için herhangi bir reaksiyon oluşma riski yoktur.

Saça kök hücre tedavisi yöntemi, saç ekmeye bir alternatif değildir. Tamamen kellik sorunu olan kişilerde uygulaması önerilmez.

Yapılan araştırmalar sonucunda bu yöntemin saçkıran tedavisinde olumlu bir etkisine rastlanmamıştır.

Saça kök hücre tedavisinin hastane ortamında yapılmasına gerek yoktur. Uzman bir ekip tarafından klinik ortamda güvenle gerçekleştirilen bir uygulamadır.

Saça kök hücre tedavisi, tamamen saç kaybı oluşmayan bölgelerin tamamında uygulanabilir.

Öncelikle saç dökülmesine neden olan, kişiden kişiye farklılık gösterebilen faktörler değerlendirilmelidir. Bunlar cinsiyet, yaş, kişinin doğum yapıp yapmadığı ve hormonal problemlerin olup olmaması gibi faktörlerdir. Tüm bu belirtiler sonuçların değişkenliğini etkiler.

İlaç tedavilerine bağlı saç dökülmeleri sonucunda tamamen saç kaybı yaşanmadığından dolayı tedavinin tamamlanması sonrasında kök hücre uygulaması yapmak ve olumlu sonuçlar almak mümkündür.

Hamilelik döneminde, yağ alma işlemi sebebi ile kök hücre uygulaması önerilmemektedir. Emzirme döneminde ise hormonların etkisi hala devam ettiğinden tedaviye başlamak için emzirme sürecinin tamamlanması tavsiye edilir.

Kök hücre uygulamasının saç beyazlamasını önlemesi konusunda araştırma sonuçları ile kanıtlanmış bir bulgu olmasa da klinik içi işlemlerde gözlemlendiği üzere, pigment kayıplarının engellenmesinde etkili olup, saç beyazlamasını engellediği durumlar görülmüştür.

Tedavi fiyatları kök hücrenin uygulanacağı hastanın, uzman doktorlar tarafından muayene edilmesi sonucu belirlenip, hastadan hastaya değişiklik gösterir. Kök hücre tedavileri hakkında bilgi ve randevu almak için kliniğimize ulaşabilirsiniz.

20 thoughts on “Saça Kök Hücre Tedavisi”

 1. Saçlarıma kök hücre tedavisi yaptırmak istiyorum dökülen yerlerde sac cııkma Durumu varmıdır kaç seans yapılıyor fiyatlarınız nedir

  1. Merhaba Turgay Bey, kök hücre tedavisi var olan saçın canlanmasını ve güçlenmesini sağlar. Yeniden saç çıkarmaya yönelik bir etkisi yoktur. Daha sağlıklı bir yönlendirme yapılabilmesi adına sizi en kısa zamanda kliniğimizde ağırlamak isteriz. İyi günler dileriz.

    1. Merhaba Yavuz bey,
     Türkiye’de kök hücre tedavisi uygulayan birden fazla merkez var. Saç kökünün var olmadığı alanda kök hücrelerin saç çıkarması mümkün değildir. Hastalarımızı doğru bilgilendirmeliyiz, kök hücrelerin saç çıkarabilmesi için enjeksiyon yapılan alanada saç kökü bulunmalıdır.

 2. Iyi günler 6 yaşımdan beri (Şuan 34’üm) alopesi areata hastasiyim,şuanda sacli bölgede %70i yok,ve kök hürce tedavisi bu durumda nasıl ve ortalama ne kadar sonuç verir bilgi almak istiyorum ,uygun ise bunun için tedavi olmak isterim

  1. Merhaba, kök hücre tedavisi yeniden saç teli çıkarmaya yönelik olmayıp mevcut saç tellerinin kalınlaşmasına ve ömrünün uzamasına yardımcı olmaktadır. Size daha detaylı bilgi verebilmek adına en kısa zamanda kliniğimizde ağırlamak isteriz. İyi günler dileriz.

 3. 43 yaşındayım 2010 (fut yöntemiyle) ve 2016 (fue yöntemiyle) yıllarında 2 defa saç ektirdim. kafamda hiç normal saç yok olan saçlarımın hepsi ekim sonucu çıkan saçlardır. bana kök hücre tedavisi uygulanabilir mi?

  1. Merhaba İrfan Bey, kök hücre var olan saç tellerinin güçlenmesine yardımcı bir tedavidir. Yeniden saç teli çıkarmaya yardımcı olmaz. Size daha detaylı bilgi verebilmek adına kliniğimizde ağırlamak isteriz. İyi günler

  2. Merhaba
   2003 yılında liken planus. Rahatsızlığı geçirdim kortezon ilaç kıllandım saçlarım üçte ikisi döküldü bu tedavi yöntemi uygunmudur

   1. Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Saça kök hücre tedavisi var olan saçları güçlendirmek için yapılan bir tedavidir. Yeniden saç kökü çıkarmaya yönelik bir amacı yoktur. Sağlıklı günler dileriz

  1. Ahmet Bey merhaba, uyguladığımız işlemler kişiye yönelik olduğu için fiyat bilgisi veremiyoruz. Size daha sağlıklı bilgi verebilmek adına en kısa zamanda kliniğimizde ağırlamak isteriz. İyi günler dileriz.

 4. Merhabalar ben 1,5 ay önce kök hücre uygulamasını yaptırdım ancak henüz dökülmeye devam ediyor. Yeni saç çıkarmaz demişsiniz peki hücreler canlıysa yeni saç çıkar mı

  1. Merhaba Emel Hanım, kök hücre tedavisinin sonuçlarını yapıldıktan üç ay sonra görmeye başlarız. Kök hücre tedavisinde canlı hücreler kullanılmaktadır, falat tedavi yeni saç teli çıkarmaz, mevcut saç tellerini canlandırır. Sağlıklı günler dileriz.

 5. merhaba tunç bey saça kök hücre tedavisi ile ilgili olarak uzun süredir araştırma yapmaktayım , bu alanda ülkemizin en yetkin cerrahlarından biri olduğunuzu biliyorum. ancak kendim şehir dışında yaşadığım için istanbula gelip gitmem zaman problemi olacak benim için. kısaca sormak istediğim soru şu; muayene için geldiğimiz gün içerisinde kök hücre uygulaması yapılabilmektemidir ? işlem ne kadar zaman sürmektedir ?

  1. Merhaba Fırat Bey,
   Saça kök hücre uygulaması ortalama 45 dakika sürmektedir. Önceden planladığımız zaman aynı gün operasyonunuzu gerçekleştirebiliriz. İyi günler dileriz

   1. Merhaba Tunç bey benim sorunum erkek tipi saç sökülmesi be menopoz dönemindeyim yaşım 47 çok seyrek saçlarım kök hücre tedavisi uygulanabilirmi
    Tşk ederim

    1. Merhaba Birsen Hanım, saça kök hücre tedavisi mevcut saç tellerine parlaklık ve sağlık kazandırmaktadır. Yeniden saç teli çıkarmaya yardımcı olmaz. Size daha sağlıklı ve detaylı bilgi verebilmek adına kliniğimize ağırlamak isteriz. Sağlıklı günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir