Yüze Kök Hücre Tedavisi

Yüze Kök Hücre Tedavisi

Cilt ve yüz gençleştirmede en çok tercih edilen yüze kök hücre tedavisi ile ciltte ve yüzde oluşan sarkma ve yaşlılık belirtileri…

Kök hücreden zengin doku enjeksiyonları ile yüzünüz en sağlıklı ve doğal şekilde yenilenir.

Kime uygulanır?

Yüze kök hücre tedavisi, hem yaşlanmayı geciktirmek, hem de yaşlanma etkilerini gidermek, kişinin cildinin gençliğini geri kazandırmak ve oluşan elastikiyet kayıplarını gidermek için uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem aynı zamanda çeşitli sebepler ile oluşmuş olan akne izlerinin tedavilerinde de etkilidir.

Nasıl uygulanır?

Yüze kök hücre tedavisi genellikle klinik ortamda lokal anestezi veya sedasyon altında uzman doktorlar tarafından uygulanır. İşlem sonrasında kişi günlük hayatına devam eder.

Ne kadar sürer?

Yüz gençleştirmede öncelikle hastadan yeterli miktarda yağ alınması 10 dakika sürer. Alınan yağların kök hücreden zengin hale getirilmesi 40-60 dakika, hastanın yüzüne hücrelerin uygulanması ise 10 dakika sürer. Yani yüze yağ enjeksiyonu işlemi toplamda 1-1.5 saat sürer.

Tekrarlanmalı mı/ ne sıklıkta?

Yüz gençleştirmede kök hücre işlemi sonrasında ek uygulamalar ile etkilerin kalıcılığı arttırılabilir. Bu işlemin en az birkaç yıl tekrarlanması gerekmez.

 

Etkileri ne zaman görülmeye başlar?

Yüze yağ enjeksiyonu uygulanan tedavisinin etkileri uygulamayı takip eden 1 ay içerisinde görülmeye başlayarak kök hücrelerin kendilerini yenilemesi ile devam eder.

Yüzün yaşlanmasının nedenleri nelerdir?

Yaşlanma eskiden düşünülenin aksine, derinin sarkmasından ziyade yüzü yerinde tutan iki tane arkın yani elmacık kemiği arkının ve çene arkının küçülmesi ve geriye doğru gitmesidir. Diğer bir deyişle yüz sistemi ve derinin aşağıya doğru inmesinden kaynaklanır. 

Yapılan kök hücre uygulaması ile yüzde eksilen yerine konularak zamanla oluşan bu yaşlanma belirtileri azalarak cildin daha genç ve güzel görünmesini sağlar.

Yüze kök hücre tedavisi nasıl uygulanır?

Yüz gençleştirmede yağ alınacak bölgeye lokal anestezi uygulanır ve ince kanüller yardımı ile yeterli miktarda yağ alınır. Alınan yağ belirli işlemlerden geçerek kök hücrelerine ayrıştırılır. Yüz bölgesine, yüzün anatomisi dikkate alınarak gerekli miktarda yüze yağ enjeksiyonu yapılır.

Tedavi sonrasında nasıl bir etki görülür?

Yüze kök hücre uygulamasının hemen sonrasında, yüzde dolgunluk ve parlaklık görülür. 1 ay içerisinde yapılan uygulamanın sonucu tam olarak ortaya çıkar. Hasta daha genç, sağlıklı ve orantılı bir yüze sahip olur. 

Enjekte edilen kök hücreler düzenli olarak cildin yenilenmesini sağlarken, enjekte edilen yağ ise yıllar içerisinde eksileni yerine koyarak gençken sahip olunan yüz hatlarına ve yüzde minimal dokunuşlar ile düzelebilecek bölgelerde görünümün düzelmesini sağlar.

Yüze kök hücre tedavisi kimlere yapılabilir?

Yüz gençleştirmede, estetik cerrahide en sık uygulanan tedavi yöntemlerinden biridir. Yüze yağ enjeksiyonu cildinde yaşlanma belirtisi görülen herkese yaşlanma sürecini geriye çevirme amacı ile uygulanabilir.

Yüze kök hücre tedavisinin faydaları nelerdir?

Yüz dokuları, yaş alma sürecinde tüm dokularda olduğu gibi azalmaya, zayıflayıp, yaşlanmaya başlar. 

Dokuların zayıflaması ve hücre sayısının azalması ile yüz dokularında sarkma görülür. Uygun hastalarda, cerrahi operasyonlara gerek kalmadan, çok basit bir işlem ile uygulanan yüz gençleştirmede yıllar içinde oluşan anatomik deformasyon ve doku kaybının düzelmesini sağlar. 

Bu uygulama sırasında yüze hem kök hücre hem de doku enjeksiyonu yapılır.

Sıkça Sorulan Sorular

Yüze uygulanan kök hücre tedavisi sonrasında ifadede hiçbir değişiklik olmaz. Herhangi bir mimik kaybı, bakışlarda değişiklik yaşanmaz.

Yüze kök hücre tedavisi bir yüz germe yöntemi değildir. Yüz germe ameliyatları hastane ortamında yapılan cerrahi işlemlerdir. Kök hücre tedavisi ise klinik ortamda uygulanabilen bir işlemdir. Yüze kök hücre uygulaması, aslında uzun vadede cilt için yapılan bir yatırımdır. Uygulama sonuçları hemen görülmeye başlar ve ömür boyu yenilenme devam eder.

Yağ dokusu direk olarak enjekte edildiğinde, enjekte edilen dokuların büyük bir kısmı ölmekte ve elde edilen sonuç tek seferde çok tatmin edici olmamaktadır. Fakat kök hücreler normal hücrelere göre daha dinamik hücrelerdir ve koyuldukları yere kolayca adapte olup bu bölgenin gençleşmesine yardımcı olurlar. Bu nedenle kök hücre uygulamalarının daha etkili ve daha uzun vadeli bir tedavi yöntemi olduğu bilinmektedir.

Kök hücreler, kişinin kendinden alınarak yine kendine uygulandığı için her yaşa önerilebilecek bir tedavi yöntemidir. Dolayısı ile kişinin kök hücre tedavisine uygun olması şartı ile alt-üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Tedavinin kişiye uygun olup olmadığına uzman bir doktorun görüşü sonrasında karar verilir.

Enjekte edilen kök hücrelerin etkisi hayat boyu kalıcıdır. Doğru teknik kullanılarak yapılan yağ enjeksiyonunda ise yağ miktarının en az %50’si kalıcıdır.

Herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Otolog bir işlem olduğu için alerji riski yoktur.

Akne izi bulunan ciltlerde yapılan kök hücre uygulaması sonrasında, derin izlerde belirgin şekilde iyileşme ve cilt dokusunda düzelme görülür.

Kök hücre tedavisinde, eksilen yerine konulur. Bu sebeple yüze uygulanan kök hücre tedavisi dolgu işlemine bir alternatiftir. Avantajı ömür boyu kalıcı olmasıdır. Bu uygulamanın kas gevşetme özelliği olmadığından botoxa bir alternatif değildir.

Yüzün her bölgesine uygulanabildiği gibi, dudak bölgesine de kök hücre işlemi yapılabilir. Yıllar içerisinde dudaklar da aynı vücudun diğer bölgelerinde olduğu gibi yaş belirtilerini göstermeye yani incelmeye başlar. Bu nedenle dudak estetiği belirli bir yaştan sonra yüz gençleştirmenin vazgeçilmez bir parçası haline gelir. Dudağa kök hücre uygulamasında, dudak daha dolgun hale getirildiği gibi, dudak kenarındaki ince çizgilere de müdahale etmek mümkündür. Bu yöntem aynı zamanda dudak dolgusunda da bir alternatiftir.

Hamilelik döneminde, yağ alma işlemi sebebi ile uygulama önerilmemektedir. Emzirme döneminde ise hormonların etkisi hala devam ettiğinden tedaviye başlamak için emzirme sürecinin tamamlanması tavsiye edilir.

Tedavi fiyatları kök hücrenin uygulanacağı hastanın, uzman doktorlar tarafından muayene edilmesi sonucu belirlenip, hastadan hastaya değişiklik gösterir. Kök hücre tedavileri hakkında bilgi ve randevu almak için kliniğimize ulaşabilirsiniz.

8 thoughts on “Yüze Kök Hücre Tedavisi”

  1. Merhaba Gülcan Hanım, yüze kök hücre tedavisi kişiye özel bir uygulama olup karşılıklı görüşmeden sonra sağlıklı bir sonuca varılır. Size daha iyi yardımcı olabilmek için en kısa zamanda kliniğimizde ağırlamak isteriz. İyi günler

 1. iyi gunler benim yuzumde 3 tane su çiçeği lekesi var bunun icinde uygulaniyormu kok hücre
  herhangi bir yas sinirlamasi varmi

  1. Merhaba Hilal Hanım, kök hücre işleminin herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Yüzünüzdeki izleri tamamen geçirme garantisi verilmez. Daha sağlıklı ve dataylı bilgi verebilmek için sizi kliniğimizde ağırlamak isteriz. İyi günler dileriz

 2. Merhabalar ben ankilozan spondilit hastasıyım kök hücre tedavisi uygulanabilir mi ayrıca elime ve yüzüme de yaptırmak istiyorum Ayfer Yegit ben

  1. Merhaba Ayfer Hanım, kök hücre tedavisi sizin için yararlı olabilir, fakat en net sonucu yüz yüze görüşmelerden sonra karar verebiliriz. Size daha iyi yardımcı olabilmek için en kısa zamanda kliniğimizde ağırlamak isteriz. İyi günler dileriz.

 3. Merhaba, ben 53 yaşındayım ve 2016 yılından bu yana yüzümde VİTİLİGO nedeniyle beyaz lekeler mevcut. Bu konuda kök hücre tedavisi yararlı olabilir mi? Alınan yağ hücrelerini bu lekelerin olduğu bölüme enjekte edildiği zaman cilt eski rengine döner mi? Açıklamanız için şimdiden çok teşekkürler.

  1. Merhaba Vedat Bey, yağdan elde ettiğimiz kök hücreler cilt renginde herhangi bir renk değişikliğine yol açmaz. Size daha sağlıklı bilgi verebilmek adına en yakın zamanda kliniğimizde ağırlamak isteriz. İyi günler dileriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir